Vlaky Trenitalia – jízdní řády, trasy, jízdenky

Kdy budeš cestovat?

Jednoduše

Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 600 oficiálních partnerů

Vyber si způsob cestování

Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě

Kdykoli, kdekoli

Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

  Vybavení

 • Elektrické přípojky
 • Wifi
 • Občerstvení
 • Media
 • Klimatizace
 • WC
 • Rezervace sedadla
 • Zavazadla
 • Povolen převoz jízdního kola

Speciální akce na vlaky Trenitalia 2x1:
Dvě jízdenky za cenu jedné po celé léto od Trenitalia!

 

Každou sobotu po celé léto můžete využít nabídku od společnosti Trenitalia „Speciale 2x1“ a cestovat ve dvou za cenu jedné jízdenky. Rezervaci můžete provést přímo na stránkách GoEuro . Nabídka se vztahuje na každou sobotu v průběhu celého roku. Pro vyhledání nabídky na konkrétní vybrané trase je nutné vybrat 2 dospělé cestující. Jízdenky zakoupené v rámci této speciální nabídky nelze vrátit ani vyměnit. Počet jízdenek ve speciální nabídce „Speciale 2x1“ je omezen a jejich dostupnost závisí na zvoleném datu a hodině cesty, třídě ve vlaku a vybrané trase. Tuto nabídku nelze kombinovat s jinými nabídkami nebo slevami společnosti Trenitalia.

Podrobnosti o akci Trenitalia Speciale 2x1:
 • nabídka platí pro cestování v 1. a 2. třídě Business, Premium a Standard každou sobotu do konce léta 2018
 • v rámci nabídky můžete zakoupit jízdenky pro cestování pouze na území Itálie
 • nabídka se nevztahuje na regionální vlaky, ani se nevztahuje na spací vozy nočních vlaků

 • Oblíbené trasy Trenitalia
  Typy vlaků Trenitalia
  Informace o Trenitalia
  Často kladené dotazy

  Jízdenky na vlaky pro všechny trasy Trenitalia po celé Itálii i do zahraničí můžete koupit na stránkách GoEuro

  Trenitalia + GoEuro

  Trenitalia je největší železniční dopravce v Itálii a kromě osobní dopravy provozuje i dopravu nákladní. V osobní dopravě Trenitalia provozuje regionální i dálkové vlaky nejen po celé Itálii ale také v zahraničí, a to ve Švýcarsku, Rakousku, Francii a Německu. Všechny typy jízdenek na všechny vlaky i trasy společnosti Trenitalia můžete rezervovat na webových stránkách GoEuro a v aplikaci GoEuro, a to včetně speciálních cenových nabídek a slev. Výsledky vyhledávání železničního spojení můžete na GoEuro třídit podle nejnižší ceny, podle délky trvání cesty nebo podle optimální kombinace obojího. Najděte ty nejlepší nabídky na GoEuro!

  Kam se dá cestovat vlaky Trenitalia

  Trenitalia je nejvýznamnější železniční dopravce v Itálii. Nabízí spojení mezi všemi metropolemi a mezi menšími městy. Regionální vlaky jezdí v rámci regionů nebo mezi nimi, propojují malá městečka a vesnice s městy, a zastavují na většině existujících zastávek. Dálkové vlak a rychlovlaky Trenitalia se orientují na propojování větších měst a severu Itálie s jihem. Zde jsou některé z nejdůležitějších tras tohoto dopravce:

  Nejoblíbenější trasy a ceny jízdenek na vlaky Trenitalia

  Typy vlaků Trenitalia

  Rozhodnete-li se cestovat po Itálii vlaky Trenitalia, určitě stojí za to vědět, že tento dopravce má různé třídy vlaků. Před zakoupením konkrétní jízdenky je dobré se informovat o tom, jak se konkrétní vlaky společností Trenital liší a kterým vlakem budete cestovat.


  Frecciarossa jsou nejrychlejší a nejluxusnější vlaky v Itálii. Tyto vlaky mohou dosáhnout rychlosti až 300 km/h. Vlaky Frecciarossa poskytují rychlé spojení napříč celou Itálií, a každý den spojující patnáct velkých italských měst, včetně Milána, Říma, Bologny, Florencie, Neapole a Turína. Všechny vlaky Frecciarossa nabízejí Wi-Fi, WC, klimatizaci, dostatek úložného prostoru, restaurační vůz s barem a také místa pro zdravotně postižené osoby.


  Frecciargento jsou rychlovlaky dopravce Trenitalia, které dosahují maximální rychlosti 250 km/h. Vlaky poskytují dopravu převážně mezi Římem a severovýchodem a jihovýchodem Itálie, celkem 57 spojů denně. Cestujícím je na palubě Frecciargento k dispozici restaurace, přístup k Wi-Fi, klimatizace, úložný prostor pro zavazadla, toalety a prostor pro osoby se zdravotním postižením.


  Frecciabianca vlaky spojují Milan, Turín, Janov, Udine, Terst, Benátky a města na pobřeží Jaderského moře. Celkem nabízejí 86 spojení denně, včetně spoje z Milána do přístavu Ancona. Každy vlak z třídy Frecciabianca má pohodlné sedačky, dostatek úložného prostoru pro zavazadla, toalety a také místo pro zdravotně postižené osoby.


  Intercity jsou vlaky, které spojují přibližně 200 velkých a středně velkých měst od severu k jihu Itálie. Tyto vlaky jsou vybaveny klimatizací, toaletami a také místy pro osoby se zdravotním postižením. Intercity Notte jsou meziměstské noční vlaky. Trenitalia navíc také nabízí regionální vlaky. Společnost Trenitalia provozuje dopravu těmito vlaky ve spolupráci s regionálními společnostmi.

   

  Informace o společnosti Trenitalia

  Společnost Trenitalia vznikla v roce 2000 vyčleněním z mateřské společnosti Ferrovie dello Stato Italiane v důsledku implementace předpisů Evropské unie, která nutí oddělovat osobní a železniční dopravu. Dopravce poskytuje vnitrostátní i mezinárodní dálkovou dopravu a spojuje tak Itálii s Rakouskem, Francií, Německem a Švýcarskem. Státem založená Trenitalia poskytuje přepravu cestujících od roku 1905.

  V roce 2000 byla oddělena současná společnost Trenitalia odpovědná za osobní dopravu od holdingové společnosti Ferrovie dello Stato Italiane vlastněné státem. 100 % akcií společnosti Trenitalia stále patří italské vládě. Sídlo je v Římě. Dopravce nabízí přepravu zboží (nákladu), je odpovědný za osobní vlaky v Itálii na místní linkě a za dálkové spojení. Regionální vlaky staví na většině stanic, vlaků a meziměstské Intercitynotte zastávce u velkých nádražích ve vybraných městech, zatímco vlaky Frecciarossa1000 (ETR. 1000) lze zastavit pouze na hlavních železničních stanicích, často bez dalších zastávek mezi počáteční a koncové stanice. Železnice v Itálii zajišťuje mezinárodní spojení z Milána do Švýcarska (Ženeva, Curych, Basilej) nebo z Mnichova do Říma, Verony a Benátek. Vlaky do Vídně opouštějí stejná města a z Livorna.

  FAQ – Často kladené dotazy

  Kde je možné koupit jízdenky na vlaky pro Trenitalia?

  Jízdenky na vlaky Trenitalia je možné zakoupit na webových stránkách společnosti GoEuro nebo pomocí aplikace pro smartphone !

                  

  Zakoupená jízdenka vám bude doručena v elektronické podobě na uvedenou e-mailovou adresu.

  Jaké druhy jízdenek na vlak společnost Trenitalia nabízí ?

  Jízdenky Trenitalia jsou rozděleny do tří skupin: základní jízdenky, ekonomické a super ekonomické (ty nelze vyměnit ani vrátit.).

                      

  Cestující, kteří využijí třídu Business nebo Premium obdrží zdarma sadu     skládající se z občerstvení, nápoje a denního tisku. Ve vybraných     expresní vlacích jsou k dispozici také cateringové služby.                     

  Použitím nabídky víkend lze ušetřit na zpáteční cestě. Pokud se rozhodnete vyrazit v sobotu a vrátit se zpět v neděli, pro vlaky Frecciarossa, Frecciargento a Frecciabianca, tak zaplatíte méně. Počet jízdenek této víkendové nabídky je omezen a závisí na datu cesty, vlaku a zvolené třídě.

  Zákazníci mohou také využít speciální cenovou pro skupiny a to pro větší skupiny skládající se z alespoň 10 lidí . Cestující obdrží slevu ve výši 30 % na vlaky Frecciarossa, Frecciaargento, Frecciabianca, Espressi a InterCity a 10 % na regionální vlaky.

  Jaké slevy společnost Trenitalia nabízí?

  Prezzi Mini a Prezzi Smart !

  PREZZI MINI : pro cestování do Švýcarska vlaky Trenitalia již za cenu od 9 €! Se službou MINI nabízí společnost Trenitalia spojení vlakem do Lugana, Bellinzona a do Lucerna. Jízdenky je nutné rezervovat alespoň 21 dnů předem. Ceny za dopravu do Ženevy, Bernu a Basileje začínají na 19 €.

  PREZZI SMART : železniční spojení do Nice a Marseille. Jízdenky rezervované alespoň 14 dnů předem lze zakoupit již za 15 €. Spojení do Lugana, Lucernu nebo Curychu lze koupit již za 19 € a do Paříže za 35 €!

  MINI GROUP : nabídka pro malé skupiny. Pokud cestujete z Itálie do Nice nebo do Marseille ve skupině až 5 lidí, GoEuro a Trenitalia pro vás mají nabídku jízdenek se slevou 20 až 50 %.

  Co je dobré vědět o nákupu jízdenky Trenitalia s GoEuro?

  Pokud přes Itálii cestujete často a máte slevovou kartu na vlak, nezapomeňte uvést informace o vaší slevové kartě v průběhu rezervace s GoEuro!                 

  Levnější jízdenky na vlaky Trenitalia jsou k dispozici nejen pro držitele slevových karet, ale i pro ty, kteří se rozhodnou rezervovat jízdenky s předstihem.

                  

  S GoEuro jednoduše srovnáte jízdenky na všechny vlaky Trenitalia po Itálii a v Evropě, naplánujete výlet, jízdenky rezervujete online a obdržíte e-mailem. Chcete-li mít kdykoli přístup k vlakům, autobusům a letům po celé Evropě, stáhněte si aplikaci GoEuro. Webová stránka i aplikace jsou k dispozici v češtině.

  S jakým vybavením mohou počítat lidé se zdravotním postižením?

  Ne všechny železniční stanice a vlaky v Itálii jsou přizpůsobeny potřebám zdravotně postižených osob. Aby společnost Trenitalia usnadnila železniční dopravu, umožňuje objednání asistenta RFI (Rete Ferroviaria Italianaale). Tento asistent pomáhá osobám se zdravotním postižením, starším nebo těhotnými ženami při pohybu po stanici a při nástupu do vlaku. Tato služba je zdarma a usnadňuje cestování všem lidem, kteří potřebují pomoc před a při nástupu na vlak.                 

  Jak zažádat o pomoc asistenta pro zdravotné postižené : tuto službu je možné objednat osobně na vlakovém nádraží v místě odjezdu nebo je možné je hlásit na ostatních italských železničních stanicích na zákaznických servisních místech. Službu asistenta je také možné objednat telefonicky kontaktováním společnosti Trenitalia na čísle (+39) 199 892021.

  Jaké jízdenky nabízí společnost Trenitalia dětem?

  Děti do 4 let cestují zdarma v 1. a 2. třídě vlaků Trenitalia. V případě, že cestují zdarma bez rezervované sedačky, není pro ně zaručeno místo k sezení.

   

  Děti mladší 15 let mohou využít 50% slevu (30 % v případě na spacích vozů) na jízdenku se zárukou místa.

  Nabídka „Bimbi gratis“ umožňuje dvou až pěti členým rodinám (z nichž je alespoň jeden člen dospělý a jedno dítě mladší 15 let) levnější tarif na cestování vlaky Trenitalia. Děti mladší 15 let cestují zdarma, zatímco ostatní členové skupiny platí za jízdenky základní tarif. Počet míst je omezen a závisí na datu cesty, typu vlaku a zvolené třídě.

  Jaká jsou pravidla pro přepravu zvířat ve vlacích Trenitalia?

  Přeprava zvířat vlaky Trenitalia je povolena, ale za určitých podmínek:

  Malá domácí zvířata: psy, kočky a jiná drobná zvířata mohou být přepravována zdarma ve všech vlacích (ve druhé a první třídě), za předpokladu, že jsou umístěna ve speciální přepravní skříňce určené k přepravě zvířat s maximálními rozměry 70 x 30 x 50 cm. Tato pravidla platí také pro třídy Executive, Business, Premium a Standard.

  Větší zvířata: u vybraných vlaků je možné přepravovat jednoho psa (bez ohledu na velikost) za předpokladu, že je použito vodítko a náhubek. Cestující přepravující zvíře je povinen zakoupit jízdenku pro zvíře ve výši 50 % z ceny jízdenky platné pro 2. třídu u daného typu vlaku. Tato pravidla se vztahují na 1. a 2. třídu vlaků Express, IC, ICN. Dále tato pravidla platí pro 1.třídu, 2. třídu a třídy Business a Standard vlaků Frecciabianca, Frecciarossa a Frecciargento.

  Vodíci psi pro nevidomé mohou cestovat zdarma na všech vlacích Trenitalia.

  Před zakoupením jízdenky a při jízdě vlakem je však nutné mít doklad potvrzující registraci psa a jeho zdravotní knihu.

  Je možné převážet jízdní kolo?

  Regionální vlaky: Přeprava jízdních kol je možná u regionálních a městských vlaků, které jsou v jízdním řádu vlaků označeny symbolem jízdního kola. Cestující se může rozhodnout zakoupit tyto jízdenky: jízdenku za 3,50 € (platnost 24 hodin od okamžiku označení jízdenky) nebo jízdenku platnou pro cestování ve druhé třídě třídě. Transport jízdního kola zdarma je možný pouze za předpokladu, že je zabaleno do vhodného obalu.

  Mezinárodní vlaky: Přeprava kola je možná na vybraných spojích. To vyžaduje poplatek ve výši 12 €. Seznam mezinárodních vlaků, ve kterých lze kolo přepravovat najdete na webových stránkách dopravce.

  Aplikace zdarma!

  Zůstaňte v obraze!

  Získej e-mailem zajímavé nabídky, připomínky tvých nadcházejících cest a další informace.

  Naplatný formát e-mailu

  Poslali jsme vám e-mail s potvrzením.
  Klikněte prosím na odkaz v e-mailu pro dokončení procesu.