Menu

Vlaky BrnoBřeclav

Jednosměrná
Zpáteční
út 19. 6.
1
0

Jednoduše

Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 600 oficiálních partnerů

Vyber si způsob cestování

Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě

Kdykoli, kdekoli

Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Tyto společnosti nám důvěřují. Všechny jejich jízdenky prodáváme na jednom místě.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF

Vlakem na trase Brno – Břeclav

Délka cesty vlakem:
33 minutes
Místo příjezdu vlaku:Břeclav
Místo příjezdu vlaku:Brno
Cena jízdenky na vlak:41
Vzdálenost:52 Kms
Železniční dopravci:RegioJet

Rychlý průvodce: vlaky z Brna do Břeclavi

Průměrná cena: 88 Kč
Počet busů denně: ~ 50
Počet přestupů: Přímý nebo 1
Průměrná délka: 1:03 hod.
Nejrychlejší cesta: 0:29 hod.
Nejdelší cesta: 3:24 hod.
 


Vlakem z Brna do Břeclavi – Přehled cesty

Železniční trať mezi Brnem a Břeclaví představuje, narozdíl od autobusové dopravy, jediné přímé spojení dvou relativně blízkých lokalit v dosahu rakouských a slovenských hranic. Zatímco Brno je hlavním městem Moravy a představuje každodenní cíl mnoha pracujících z celého okolí, Břeclav je spíše takovou tranzitní destinací pro soupravy, směřující do zahraničí. Na trase jezdí celodenně mnoho osobáků, rychlíků i expresů Euro City. V závislosti na typu se tak 60ti kilometrová trasa dá ujet za půl hodiny, až hodinu. Výhradním dopravcem jsou České dráhy, které vypravují přibližně 50 vlaků, jedoucích v 5 minutovém až půlhodinovém rozmezí. Železnice v těchto místech funguje jako součást příměstské hromadné dopravy, přičemž první spoj vyráží už ve 3 ráno a poslední o půlnoci. Za normálních okolností není nutné rezervovat místenku. Pouze v případě jízdy vlakem Euro City je povinnost zakoupit své místo. Díky vysoké hustotě spojení se však není potřeba obávat přeplněných vagónů.

Vlakem z Brna

Cesta začíná na brněnském hlavním nádraží. To se nachází v centru, v těsné blízkosti nejznámějších pamětihodností jako je Náměstí Svobody nebo Kapucínská hrobka. Před budovu vlakové stanice se dá dojet tramvajemi a autobusy, z nichž mnoho zde končí. Právě i díky tomu sem jezdí přímá linka z mezinárodního letiště Brno - Tuřany.

Příjezd vlakem do Břeclavi

Asi hodinová cesta končí na břeclavském nádražíčku. Přímo před staniční budovou se nachází stanoviště lokálních i meziměstských autobusů. Pro turisty jsou nejdůležitější linky 561, 562, 566, 567 a 568, které jezdí na náměstí T. G. Masaryka. Odtud je to jen pár kroků k zámečku s pivovarem a od relaxačního parku Kančí obora. V Břeclavi nefungují noční autobusová doprava.

Destinace Břeclav

Břeclav je pohraniční městečko, ležící uprostřed malebné jihomoravské krajiny, jen několik kilometrů od slovenských a rakouských hranic. Je zde možné naleznout malé centrum, v němž zaujme místní zámeček s funkčním pivovarem a nedaleké náměstí T. G. Masaryka s moderním kostelem Sv. Václava. Břeclav je oblíbenou zastávkou, především u cyklistů, kteří zde, zejména v létě, projíždějí vinařskou stezku.

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali
Cestování je ještě jednodušší s aplikací GoEuro

Přesvědč se hned

Používáme cookies abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu GoEuro na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním souborů cookie v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.