Vlaky BrnoBreclav

Kdy budeš cestovat?

Nejlepší cena

Porovnání v reálném čase

Jednoduchá rezervace

Přímý přístup k více než 600 aerolinkám, autobusovým a železničním dopravcům

Spokojenost našich zákazníků

Více než 20 milionů uživatelů z více než 120 zemí

Vlakem na trase Brno – Breclav

Místo příjezdu vlakuBreclav
Místo příjezdu vlakuBrno
Vzdálenost52 km

Kteří železniční dopravci provozují spojení na trase Brno – Breclav?

Mnoho společností provozuje moderní vozy vybavené pohodlnými, polohovatelnými sedadly, wifi a klimatizací. Porovnejte nabízené služby.

Co je k dispozici na palubě vlaků České dráhy?

  • Elektrické přípojky

  • Wifi

  • Občerstvení

  • Elektronická jízdenka

  • Zvířata

  • WC

  • Rezervace sedadla

  • Požadován je doklad totožnosti

  • Povolen převoz jízdního kola

Ostatní služby se mohou lišit v závislosti na dopravní společnosti a konkrétní zemi.

Rychlý průvodce: vlaky z Brna do Břeclavi

Průměrná cena: 88 Kč
Počet busů denně: ~ 50
Počet přestupů: Přímý nebo 1
Průměrná délka: 1:03 hod.
Nejrychlejší cesta: 0:29 hod.
Nejdelší cesta: 3:24 hod.
 


Vlakem z Brna do Břeclavi – Přehled cesty

Železniční trať mezi Brnem a Břeclaví představuje, narozdíl od autobusové dopravy, jediné přímé spojení dvou relativně blízkých lokalit v dosahu rakouských a slovenských hranic. Zatímco Brno je hlavním městem Moravy a představuje každodenní cíl mnoha pracujících z celého okolí, Břeclav je spíše takovou tranzitní destinací pro soupravy, směřující do zahraničí. Na trase jezdí celodenně mnoho osobáků, rychlíků i expresů Euro City. V závislosti na typu se tak 60ti kilometrová trasa dá ujet za půl hodiny, až hodinu. Výhradním dopravcem jsou České dráhy, které vypravují přibližně 50 vlaků, jedoucích v 5 minutovém až půlhodinovém rozmezí. Železnice v těchto místech funguje jako součást příměstské hromadné dopravy, přičemž první spoj vyráží už ve 3 ráno a poslední o půlnoci. Za normálních okolností není nutné rezervovat místenku. Pouze v případě jízdy vlakem Euro City je povinnost zakoupit své místo. Díky vysoké hustotě spojení se však není potřeba obávat přeplněných vagónů.

Vlakem z Brna

Cesta začíná na brněnském hlavním nádraží. To se nachází v centru, v těsné blízkosti nejznámějších pamětihodností jako je Náměstí Svobody nebo Kapucínská hrobka. Před budovu vlakové stanice se dá dojet tramvajemi a autobusy, z nichž mnoho zde končí. Právě i díky tomu sem jezdí přímá linka z mezinárodního letiště Brno - Tuřany.

Příjezd vlakem do Břeclavi

Asi hodinová cesta končí na břeclavském nádražíčku. Přímo před staniční budovou se nachází stanoviště lokálních i meziměstských autobusů. Pro turisty jsou nejdůležitější linky 561, 562, 566, 567 a 568, které jezdí na náměstí T. G. Masaryka. Odtud je to jen pár kroků k zámečku s pivovarem a od relaxačního parku Kančí obora. V Břeclavi nefungují noční autobusová doprava.

Destinace Břeclav

Břeclav je pohraniční městečko, ležící uprostřed malebné jihomoravské krajiny, jen několik kilometrů od slovenských a rakouských hranic. Je zde možné naleznout malé centrum, v němž zaujme místní zámeček s funkčním pivovarem a nedaleké náměstí T. G. Masaryka s moderním kostelem Sv. Václava. Břeclav je oblíbenou zastávkou, především u cyklistů, kteří zde, zejména v létě, projíždějí vinařskou stezku.

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Zůstaňte v obraze!

Získej e-mailem zajímavé nabídky, připomínky tvých nadcházejících cest a další informace.

Naplatný formát e-mailu

Poslali jsme vám e-mail s potvrzením.
Klikněte prosím na odkaz v e-mailu pro dokončení procesu.