Menu

Letenky pro trasu PrahaLondýn

Jednosměrná
Zpáteční
út 19. 6.
1
0

Jednoduše

Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 600 oficiálních partnerů

Vyber si způsob cestování

Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě

Kdykoli, kdekoli

Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Tyto společnosti nám důvěřují. Všechny jejich jízdenky prodáváme na jednom místě.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF
Dnes
út 19. 6.
st 20. 6.
čt 21. 6.
pá 22. 6.
so 23. 6.
ne 24. 6.
meinfernbus_flixbus60
eurolines_france48
meinfernbus_flixbus52
meinfernbus_flixbus52
eurolines_france53
meinfernbus_flixbus52
eurolines_france57
wizz_air106
wizz_air49
wizz_air64
wizz_air44
wizz_air44
ryanair51
eurowings135

Letecky na trase Praha – Londýn

Délka letu:
3 hodin 38 minutes
Místo příletu:Londýn
Místo odletu:Praha
Cena letenky:43
Vzdálenost:1033 Kms
Aerolinky:Eurowings, Smartwings, Ryanair, Wizz Air, Brussels Airlines, Flybe, easyJet

Rychlý průvodce: letenky z Prahy do Londýna

Průměrná cena: 3300 Kč
Počet letů denně: ~ 10
Počet přestupů: Přímý
Let průměrně: 2:05 hod.
Nejrychlejší cesta: 1:55 hod.
Nejdelší cesta: 2:15 hod.
 


Jak na letenky z Prahy do Londýna?

Vzdušný koridor mezi Prahou a Londýnem je jednou z nejvytíženějších leteckých linek v Evropě. Obě dvě lokality jsou hlavními městy, důležitými obchodními centry a zároveň velmi atraktivními turistickými destinacemi, které mimo vzdálenosti 1000 kilometrů dělí pouhé dvě hodiny letu. Logicky tak zde panuje velmi vysoká poptávka nejen z řad jednodenních turistů, ale i obchodníků a především studentů. Z Prahy do Londýna letí každý den asi 10 letadel. První zajišťuje britský národní dopravce British Airways před sedmou ráno, poslední pak nízkonákladový Easy Jet před desátou večerní. Dále tu působí low-cost aerolinky Wizz Air, Ryan Air a v neposlední řade České aerolínie, v kooperaci se Smart Wings.


Letecky z Prahy do Londýna

fast

Cesta začíná na pražském ruzyňském letišti (nyní Letiště Václava Havla). Vždy se odlétá z terminálu 1. Na letiště se dá dojet autobusy 119 z Nádraží Veleslavín, 179 z Nových Butovic a také expresní linkou 100 ze Zličína. Mezi Letištěm Václava Havla a centrem Prahy také pendluje přímý autobus na vlakové nádraží a Shuttle Bus, končící v ulici V Celnici - oba jezdí v půlhodinovém intervalu.

Přílet do Londýna

fast

České aerolínie a British Airways přistávají na hlavním londýnském letišti Heathrow, které je v podstatě jediným vzdušným přístavem přímo v Londýně. S centrem je propojeno metrem (Picadilly Line), vlaky a nespočtem autobusových linek, odkud je možné se dostat do více, než 500 destinací. Ostatní aerolinky využívají letiště Gatwick, Standsted a Luton (pouze WizzAir), která jsou umístěna ve vzdálenosti asi 50 až 100 kilometrů od centra Londýna. Ve všech případech lze využít autobusy, které zde fungují už jako lokální zastávkové spoje. Pro pohodlnější cestování jsou též k dispozici Shuttle Busy nebo transferové společnosti, u kterých se dá přes internet objednat odvoz z letiště.

Destinace Londýn

fast

Londýn je hlavním městem Spojeného království a v současně je domovem téměř 7 milionům obyvatel všech národností, jedná se tak o nejkosmopolitnější metropoli v Evropě. Londýn je známý pro své památky, proslavené po celém světě. Z nich lze jmenovat například Big Ben, Tower Bridge, Buckinghamský palác nebo budovu obchodního domu Harrods.

 


Více info

Plánuješ víkend v Londýně?

Stejně jako ve většina ostatních evropských metropolí, je i Londýn nacházející se při ústí řeky Temže, plný historických míst a památek, které byste při návštěvě této metropole neměli vynechat. Londýn patří mezi jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst na světě a mezi hlavní lákadla patří například Tower Bridge a Londýnské oko, Trafalgarské náměstí a Buckinghamský palác. Pokud se chystáte zakoupit letenky z Prahy do Londýna, nejteplejší počasí můžete po příletu do Londýna očekávat v srpnu, nejvíce dešťových srážek v říjnu.


 

 

Hledáš více informací o železniční dopravě?

Cestování je ještě jednodušší s aplikací GoEuro

Přesvědč se hned

Používáme cookies abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu GoEuro na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním souborů cookie v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.