Porovnej levné letenky a zarezervuj si tu nejlepší

Jízdní řády, jízdenky a informace o leteckých společnostech

Kdy budeš cestovat?

Schváleno pro

Nejlepší cena

Porovnání v reálném čase

Jednoduchá rezervace

Přímý přístup k více než 600 aerolinkám, autobusovým a železničním dopravcům

Spokojenost našich zákazníků

Více než 20 milionů uživatelů z více než 120 zemí

Letiště a levné letenky

Porovnej letenky a zarezervuj si tu nejlevnější letenku

Vzhledem k velikosti země, nejsou lety v rámci České republiky populární v takové míře jako v jiných, větších zemích Evropy. Letecká vnitrostátní doprava v České republice je využívaná pouze na několika málo trasách, jako je například ta mezi Prahou a velkými městy Moravy jako Brno či Ostrava. O to oblíbenější je létání do zahraničí. Přímým letem z Prahy se lze dostat do mnoha evropských měst, jako je Londýn, Paříž, Amsterdam nebo Barcelona. Vyrazit lze i za levnou dovolenou u moře do některé z evropských zemí u Středozemního moře, tuto cestu zprostředkovávají charterové lety. Dříve bylo létání výsadou pár vyvolených, v dnešní době téměř každý někdy vyzkoušel cestování nad mraky - ať to byla služební cesta, víkend v zajímavém městě, nebo let s nízkonákladovou leteckou společností na dovolenou k moři. Počet cestujících využívajících leteckou dopravu neustále roste. Nárůst cestujících se čekává i v roce 2016 a to přibližně o 2,6%. Levné nízkonákladové lety a nízkonákladové společnosti tomuto faktu přispívají.

Aerolinky

Nejdůležitější provozovatelé letecké dopravy

Hlavním leteckým dopravcem na Letišti Praha jsou České aerolinie, které patří do letecké aliance Skyteam. ČSA jsou pátou nejstarší leteckou společností, která je stále v provozu. Společnost byla založena 6. října 1923 československou vládou jako Československé státní aerolinie. Jakožto člen alianca Skyteam a díky spolupráci s dalšími leteckými společnostmi mohou ČSA nabídnout svým zákazníkům široký výběr letenek do mnoha destinací z celé Evropy a světa. Konkurencí ČSA jsou české aerolinky Travel Service, které provozují pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings. Pokračovat

Kromě toho na letišti v Praze nabízí své služby mnoho jiných aerolinek, jako například British Airways, Lufthansa, KLM nebo mnohé nízkorozpočtové společnosti jako Wizzair, EasyJet či SmartWings. V Brně provozují lety letecké společnosti Wizzair, Ryanair, Travel Service, SmartWings a Lufthansa.

Služby a vybavení předních aerolinek

Mnoho společností provozuje moderní vozy vybavené pohodlnými, polohovatelnými sedadly, wifi a klimatizací. Porovnejte nabízené služby.

Ostatní služby se mohou lišit v závislosti na dopravní společnosti a konkrétní zemi.

Mezinárodní letiště v České republice

Česká republika je velmi dobře spojena se zbytkem Evropy prostřednictvím mnoha mezinárodních letů, které denně opouštějí pražské Původně letiště Praha/Ruzyně, od roku 2012 nese jméno prvního porevolučního prezidenta Václava Havla a jmenuje se tedy Letiště Václava Havla. Toto letiště ročně odbaví denně kolem 200 letů, v hlavní sezóně kolem 300 letů denně. Používá jej okolo 50 dopravců, jejichž letadla míří do 83 destinací po celém světě a řadí se tak mezi nejvýznamnější letiště v Evropě. Méně frekventované je letiště v druhém největším českém městě Brně. Letiště Brno Tuřany nabízí příme lety do Londýna, Mnichova či Eindhovenu.

Letenky a další informace

FAQ
Létání je nejrychlejší způsob jak se dostat na jakékoliv místo na Zemi. Létání může být velmi pohodlné, ale také může představovat mnoho problémů. Mohu zakoupenou letenku zrušit či změnit? Kolik zavazadel si mohu vzít s sebou? Je možné vzít do letadla mého domácího mazlíčka? Shromáždili jsme vámi nejčastěji kladené otázky a poskytli na ně odpovědi na našich FAQ stránkách. Více informací
Druhy jízdenek a slevových karet

Najít letenky za nízkou cenu je pro mnohé cestovatele naprosto zásadní. Pro jiné je možná důležitější čas, a tudíž doba strávená v letadle a na letištích při přestupu. Díky možnosti porovnat ceny různých leteckých společností na jednom místě na internetu vám tento proces usnadňujeme. Různé letecké společnosti nabízejí letenky různých tříd za různé ceny, například ČSA nabízí 4 různé cenové balíčky, od nejekonomičtějšího Value, dále Standart, Flexi a Business, který nabízí největší komfort při cestování letadlem.

Zůstaňte v obraze!

Získej e-mailem zajímavé nabídky, připomínky tvých nadcházejících cest a další informace.

Naplatný formát e-mailu

Poslali jsme vám e-mail s potvrzením.
Klikněte prosím na odkaz v e-mailu pro dokončení procesu.