Menu

PrahaÚstí nad Labem

Jednosměrná
Zpáteční
út 19. 6.
1
0

Jednoduše

Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 600 oficiálních partnerů

Vyber si způsob cestování

Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě

Kdykoli, kdekoli

Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Cesta z Prahy do Ústí nad Labem – informace o dopravě a spojení

Trasa z Prahy do Ústí nad Labem je obvykle součástí hlavního dopravního tahu do Německa, ať už se jedná o auto, autobus nebo vlak. Jde o úsek, na němž jezdí mnoho obyvatel, pracujících v Praze, ale žijících v Ústí. Dále tu lze potkat i mnoho turistů, a to zejména v letní sezóně. Město samotné není mimo zámku Větruše a hradu Střekov moc lákavé, zajímavější je však jeho okolí. Díky rovině podél řeky Labe a atraktivitám jako jsou skály v Hřensku, oplývá oblast, zejména v létě, pěšími turisty a cyklisty. Výhodou je především pouze 100 kilometrová vzdálenost mezi oběma městy.

Autobus Praha–Ústí nad Labem

V dobách minulých byla autobusová trasa z Prahy do Ústí nad Labem velmi frekventovanou linkou. V dnešní době je, nejspíše díky konkurenci v železniční dopravě, pouze součástí spoje z Čech do Německa, který provozuje dopravce Eurolines a to pouze třikrát denně. Dva autobusy jedou ráno, třetí okolo šesté odpoledne. Zastavuje se na zastávce Malá Hradební, což je stanice nedaleko vlakového nádraží a nákupního centra Fórum, odkud jezdí lanovka k zámku Větruše.

Vlak Praha–Ústí nad Labem

Ústí nad Labem leží přesně uprostřed železničního koridoru z Prahy do Drážďan. Díky tomu sem jezdí z metropole desítky souprav denně, počínaje osobákem po čtvrté ranní, konče rychlíkem o půl dvanácté v noci . Mimo expresy Euro City a Inter City tudy jezdí i řadové rychlíky, pokračující obvykle na Cheb a Karlovy Vary a dále pak zastávkové vlaky, končící na místním hlavním nádraží. Jízda z Prahy do Ústí nad Labem zabere v průměru hodinu a půl, IC a EC trasu stíhají ujet pod hodinu čistého času. Velkou výhodou železničního spojení je, že hlavní nádraží v Ústí se nachází přímo v centru města.

Letenky Praha–Ústí nad Labem

Letecké spojení mezi Prahou a Ústím nad Labem neexistuje. Jelikož Ústí nedisponuje mezinárodním letištěm.

Tyto společnosti nám důvěřují. Všechny jejich jízdenky prodáváme na jednom místě.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF
Cestování je ještě jednodušší s aplikací GoEuro

Přesvědč se hned

Používáme cookies abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu GoEuro na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním souborů cookie v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.