Menu

PrahaPlzeň

Jednosměrná
Zpáteční
út 19. 6.
1
0

Jednoduše

Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 600 oficiálních partnerů

Vyber si způsob cestování

Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě

Kdykoli, kdekoli

Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Dnes
út 19. 6.
st 20. 6.
so 23. 6.
ne 24. 6.
po 25. 6.
út 26. 6.
regiojet4
regiojet4
regiojet4
meinfernbus_flixbus2
meinfernbus_flixbus2
meinfernbus_flixbus2
meinfernbus_flixbus1
czechrailway4
Hledej ceny
czechrailway4
Hledej ceny
czechrailway4
czechrailway4
Hledej ceny

Cesta z Prahy do Plzně – informace o dopravě a spojení

Praha a Plzeň jsou městy, která již od pradávných středověkých časů spojovaly pevné obchodně - partnerské vztahy. Ne jinak je tomu i teď. Obě lokality dělí od sebe asi 100 kilometrů a jsou dodnes velmi uznávanými centry obchodu, průmyslu, vzdělání, sportu, turismu a kultury. Panuje tu velmi čilý dopravní ruch, ať již jde o autobusy nebo vlaky. Jedná se o častou zastávku na cestách do Německa a zároveň jde o významné středisko cestovního ruchu. Plzeň patří mezi nejstarší města na českém území, což dokazuje například náměstí Republiky s kostelem Sv. Bartoloměje. Díky své pestré pivovarnické historii je atraktivním lákadlem pro milovníky piva, konkrétně Prazdroje. Nechybí ani technické, přírodní, či národopisné muzeum. Plzeň je evropským městem kultury pro rok 2015.

Autobus Praha–Plzeň

Praha - Plzeň patří v současnosti mezi nejfrekventovanější linky v Čechách. Každý den, od pěti ráno, do jedenácti do večera, pendluje na tomto úseku desítky autobusových spojů, všech možných dopravců. Na vrchní pozici je Student Agency, které jako jediné vyjíždí až ze Zličína. Ostatní společnosti jezdí z Florence, například ČSAD Plzeň, ČSAD Karlovy Vary, Eurolines, Flix Bus, Autobusy VKJ a mnoho dalších. Jízda ze Zličína zabere hodinu, z Florence pak asi 90 minut.

Vlak Praha–Plzeň

Mezi pražským a plzeňským hlavním nádražím projede od pěti hodin ráno do půlnoci téměř třicítka vlaků - od expresů Euro City mířících do Německa, přes soupravy SC Pendolino, až po rychlíky, či zastávkové osobáky. V průměru cesta zabere okolo hodiny a půl. Při jízdě z Prahy lze nastoupit ještě na Smíchově a v případě rychlíků a "couráků" i v Radotíně. Na vlaky IC a SC Pendolino je nutno rezervovat místenky v předstihu. Provozovatelem dopravních služeb jsou České dráhy.

Letenky Praha–Plzeň

Letecké spojení mezi Prahou a Plzní neexistuje a to vzhledem k vzdálenosti a faktu, že v Plzni se nenachází mezinárodní letiště.Tyto společnosti nám důvěřují. Všechny jejich jízdenky prodáváme na jednom místě.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF
Cestování je ještě jednodušší s aplikací GoEuro

Přesvědč se hned

Používáme cookies abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu GoEuro na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním souborů cookie v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.