PrahaOstrava

Jednosměrná
Zpáteční
so 21. 4.
1
0

Nejlepší cena

Porovnání v reálném čase

Jednoduchá rezervace

Přímý přístup k více než 600 aerolinkám, autobusovým a železničním dopravcům

Spokojenost našich zákazníků

Více než 20 milionů uživatelů z více než 120 zemí

so 21. 4.
ne 22. 4.
po 23. 4.
út 24. 4.
st 25. 4.
čt 26. 4.
pá 27. 4.
regiojet8
meinfernbus_flixbus5
meinfernbus_flixbus6
meinfernbus_flixbus6
meinfernbus_flixbus6
regiojet6
regiojet8
regiojet8
czechrailway8
regiojet6
regiojet6
leoexpress7
regiojet6
regiojet8
regiojet8
ams_infobus8
meinfernbus_flixbus6
meinfernbus_flixbus6
meinfernbus_flixbus6
regiojet6
regiojet8

Cesta z Prahy do Ostravy – informace o dopravě a spojení

Praha a Ostrava jsou dvě česká města, vzdálena od sebe asi 380 kilometrů. Vskutku se jedná o druhou nejvytíženější trasu v na českém území. Poptávka pramení především z řad běžných občanů, obvykle z Ostravy, kteří do Prahy dojíždějí na týden za prácí, za studiem nebo příležitostně za fotbalem. Z hlavního města naopak jezdí mnoho obchodníků a případně turisté, kteří se zde zastaví při cestě do Polska. Ostrava svým návštěvníkům může nabídnout historickou část Poruba, dále Hornické muzeum, ZOO, Planetárium, Svět techniky nebo Svět miniatur. Ještě větší ruch město zažívá při pořádání hudebních festivalů jako je třeba Colours of Ostrava.

Autobus Praha–Ostrava

Ačkoliv jedná o velmi poptávanou trasu, dodnes neexistuje přímé autobusové spojení Prahy a Ostravy. Veškeré cesty vedou přes Brno, kde následuje asi hodinové čekání na přípoj. Veškeré autobusy jsou operovány Student Agency, se kterým tak jízda zabere asi 6 hodin, včetně onoho přestupu. Autokary jezdí v přibližně dvouhodinovém intervalu, a to od půl čtvrté ráno do půl páté odpoledne.

Vlak Praha–Ostrava

Železniční trať z Prahy do Ostravy je díky médiím nejznámější vlakovou trasou, a to zejména kvůli konkurenčními boji hned tří dopravních společností, které tu operují. Jedná se konkrétně o České dráhy, Regio Jet a Leo Express. Dohromady vypravují denně desítky rychlíků, expresů i zastávkových vlaků. Cena a délka jízdy (okolo 3 a půl hodiny) nejsou moc rozdílné. Nicméně každý dopravce nabízí specifické soupravy a komplex služeb.

Letenky Praha–Ostrava

Poslední možností přepravy mezi Prahou a Ostravou je letadlo. Jedná se tak o jedinou pravidelnou vnitrostátní linku na českém území. České aerolíne a Smart Wings vypravují denně, každý po jednom spoji - v poledne a potom okolo desáté večerní. Vylétá se z Letiště Václava Havla v Praze a přistává v ostravském Mošnově, na Letišti Leoše Janáčka. Let trvá přibližně hodinu, protože se létá nízkokapacitními letadly.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF
Hledáte spojení?

Stáhni si hned teď aplikaci GoEuro ZDARMA