Menu

PrahaLiberec

Jednosměrná
Zpáteční
út 19. 6.
1
0

Jednoduše

Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 600 oficiálních partnerů

Vyber si způsob cestování

Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě

Kdykoli, kdekoli

Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Dnes
čt 21. 6.
pá 22. 6.
so 23. 6.
regiojet4
regiojet3
meinfernbus_flixbus1
regiojet3
czechrailway8
Hledej ceny
czechrailway8
czechrailway8

Cesta z Prahy do Liberce – informace o dopravě a spojení

Praha - Liberec je úsekem, spojujícím českou metropoli s perlou severních Čech, krajským městem libereckého kraje a zároveň oblíbeným lyžařským střediskem. Celoročně zde panuje čilý dopravní ruch, především díky kvalitní dálnici. Vysoká poptávka, pramenící z potřeb pracujících, studentů, turistů a v zimní sezoně i lyžařů, vedla ke kvalitní dopravní zajištěnosti. Pouhých sto deset kilometrů dělí Prahu od krásného města pod vrcholem Ještěd, kterému dominuje architektonicky, velmi zajímavě řešený vysílač. Ulice připomínají německá příhraniční městečka, čehož je důkazem například budova radnice, výstavní zahradní areál nebo vilová čtvrť po místní ZOO, proslavené bílými tygry. Velikým lákadlem, především pro mladší generace je hotel s vodním parkem - Babylon, který patří mezi nejpopulárnější areály svého druhu v Česku.

Autobus Praha–Liberec

Autobusová linka z Prahy do Liberce je jednou z mediálně známých tras, kde v dřívějších dobách působilo mnoho dopravců, které cenou a komfortem služeb předčilo Student Agency. Dnes je právě tato společnost jediným přepravcem na úseku Praha - Liberec. Každý den, od šesti ráno do deseti večera, v asi hodinovém intervalu vyjíždí žluté autobusy z terminálu Černý Most a končí na libereckém autobusovém nádraží. Cesta jim zabere asi hodinu a půl.

Vlak Praha–Liberec

Ačkoliv se v podstatě jedná partnerská města, díky vysoké konkurenci autobusové dopravy, zde neexistuje žádný spoj bez přestupů. Jedinou variantou je využití vlaku do Turnova, který vyjíždí už ze stanice Praha - Vršovice. Právě z Turnova pak jede přímá lokálka na liberecké hlavní nádraží. Cesta zabere obvykle něco přes dvě hodiny. První vlak s přímou návazností na přípoj do Liberce vyráží v osm ráno a poslední v devět večer. Poskytovatelem přepravy jsou České dráhy.

Letenky Praha–Liberec

Letecké spojení mezi Prahou a Libercem neexistuje. Jednak se v Liberci nenachází mezinárodní letiště a navíc je vzdálenost mezi oběma městy poměrně krátká.

Tyto společnosti nám důvěřují. Všechny jejich jízdenky prodáváme na jednom místě.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF
Cestování je ještě jednodušší s aplikací GoEuro

Přesvědč se hned

Používáme cookies abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu GoEuro na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním souborů cookie v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.