Menu

PrahaČeské Budějovice

Jednosměrná
Zpáteční
út 19. 6.
1
0

Jednoduše

Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 600 oficiálních partnerů

Vyber si způsob cestování

Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě

Kdykoli, kdekoli

Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Dnes
út 19. 6.
st 20. 6.
čt 21. 6.
pá 22. 6.
so 23. 6.
ne 24. 6.
regiojet5
meinfernbus_flixbus2
meinfernbus_flixbus2
meinfernbus_flixbus2
meinfernbus_flixbus5
regiojet5
meinfernbus_flixbus2
czechrailway7
czechrailway7
czechrailway7
czechrailway7
czechrailway7
czechrailway7
czechrailway7
Hledej ceny
Hledej ceny
meinfernbus_flixbus6
Hledej ceny
Hledej ceny
Hledej ceny
Hledej ceny

Cesta z Prahy do Českých Budějovic – informace o dopravě a spojení

Úsek mezi Prahou a Českými Budějovicemi je asi 150 kilometrů dlouhou trasou, která spojuje české hlavní město a správní středisko jižních Čech, které je zároveň i stále atraktivnější turistickou destinací. České Budějovice, po celém světě proslavené lahodným pivem Budvar a pyšnící se největším náměstí v tuzemsku, je zároveň i výchozím bodem k výletům do okolí. V blízkosti jsou takové architektonické skvosty jako zámek Hluboká nad Vltavou, hrad Český Krumlov anebo UNESCem chráněná vesnička Holašovice. Ať již autobusem, nebo vlakem, cestuje na trase stovky lidí denně, obvykle z řad místních, turistů, obchodníků, nebo studentů - Praha i České Budějovice jsou významnými univerzitními městy.

Autobus Praha–České Budějovice

Na trase mezi Prahou a Českými Budějovicemi operuje mnoho dopravců, a to Student Agency, ČSAD České Budějovice, ARRIVA nebo M-Express, které dohromady operují desítky spojů denně - od 5 ráno do 22. hodiny. Nejčastějším odjezdovým místem je autobusové nádraží Na Knížecí (odtud autobusy jezdí na Příbram a Písek), občas se vyjíždí i terminálu Roztyly (zde se pak zajíždí do Benešova a Tábora) - obě místa jsou skvěle dostupná metrem, i z okrajových částí Prahy.

Vlak Praha–České Budějovice

Mezi Prahou a Českými Budějovicemi denně pendluje na několik desítek vlaků, přičemž první jezdí po půl šesté ráno a poslední o půl jedenácté večer. Trasy rychlíků vedou dvěma směry, jeden vede přes Benešov a Tábor, druhý přes Beroun, Příbram a Písek. Rozdíl ve vzdálenosti a čase jízdy je minimální. Počáteční a konečnou stanicí jsou vždy hlavní nádraží ve zmíněných lokalitách.

Letenky Praha–České Budějovice

Letecké spojení mezi Prahou a Českými Budějovicemi v současné době neexistuje. Jednak jde o krátkou vzdálenost a jihočeská metropole navíc nedisponuje mezinárodním letištěm. Uvažuje se však o rozšíření a zmodernizování místního sportovního letiště a vybudování terminálu, který by mohl obsluhovat mezinárodní lety.

Tyto společnosti nám důvěřují. Všechny jejich jízdenky prodáváme na jednom místě.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF
Cestování je ještě jednodušší s aplikací GoEuro

Přesvědč se hned

Používáme cookies abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu GoEuro na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním souborů cookie v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.