PařížBrusel

Jednosměrná
Zpáteční
so 21. 4.
1
0

Nejlepší cena

Porovnání v reálném čase

Jednoduchá rezervace

Přímý přístup k více než 600 aerolinkám, autobusovým a železničním dopravcům

Spokojenost našich zákazníků

Více než 20 milionů uživatelů z více než 120 zemí

Dnes
so 21. 4.
ne 22. 4.
po 23. 4.
út 24. 4.
st 25. 4.
čt 26. 4.
eurolines_france34
meinfernbus_flixbus19
meinfernbus_flixbus21
meinfernbus_flixbus12
eurolines_france13
idbus12
meinfernbus_flixbus12
Hledej ceny
thalys75
tgv41
thalys89
thalys49
thalys89
thalys49
Hledej ceny
eurolines_france13
idbus16
eurolines_france13
eurolines_france13
meinfernbus_flixbus12
meinfernbus_flixbus12

Cestování na trase Paříž – Brusel

Cestující se vydávají na cestu mezi těmito metropolemi často a z mnoha různých důvodů. Někteří za obchodem a pracovními povinostmi, jiní pro potěší. Vybrat si cestující mohou mezi všemi obvyklými druhy dopravy. Na trase jsou k dispozici přímé autobusové, vlakové i letecké spoje několikrát denně. Klíčovými místy odjezdu a příjezdu jsou železniční nádraží Gare du Nord, letiště Charlese de Gaulla a autobusové stanice Gallieni Port Bagnolet a Gare Paris Bercy v Paříži. V Bruselu se jedná o autobusové nádraží Gare du Midi v jehož těsné blízkosti se nachází i vlakové nádraží.

K dispozici je také zpáteční cesta mezi Bruselem a Paříží .

Zajímavosti v Bruselu

Brusel není jen hlavním městem Belgie, ale také sídlem hlavní instituce Evropské unie. Za návštěvu rozhodně stojí náměstí Grand Place, Královský palác a Atomium, postavené k příležitosti mezinárodní výstavy Expo 58. Brusel je také vyhlášený mnoha typy piv, belgickými vaflemi, čokoládovými pralinkami a hranolkami.

Autobusy z Paříže do Bruselu

Autobusová spojení mezi těmito městy jsou většinou přímá. Délka cesty se pohybuje kolem 4 hodin. První spoje dne se na cestu vydávají přibližně v sedm hodin ráno a poslední okolo půlnoci. Ve špičce jsou k dispozici dva autobusové spoje za hodinu, mimo špičku jeden spoj. Většina autobusů vyráží buď z pařížského nádraží Gallieni Port Bagnolet nebo Gare Paris Bercy, a přijíždějí na stanici Brussel-Zuid. Jízdenky si můžete zakoupit od těchto dopravců: Flixbus, francouzský Ouibus, Megabus nebo Infobus.

Vlaky z Paříže do Bruselu

Cesta vlakem je nejrychlejší variantou na frekventované trase Paříž–Brusel. Přímé spoje nabízejí cestu trvající pouhou hodinu a 22 minut. Cestující, kteří zvolí spoj s přestupem (většinou v Lille Flandres), budou na cestě něco kolem 2 hodin. Železniční doprava je k dispozici od 8:00 ráno do 00:25. Každou hodinu jsou k dispozici jeden až dva spoje v závislosti na denní době.

Letenky z Paříže do Bruselu

Přestože délka letu mezi těmito metropolemi nertvá ani hodinu, celková doba potřebná pro překonání vzdálenosti na této trase se vyšplhá až na 4 hodiny díky delším čekacím dobám při odbavení a bezpečnostní kontrole, narozdíl od mnohem rychlejšího procesu při cestování vlakem či autobusem. Vybírat je možné z několika leteckých společností, například Brussels Airlines nebo Lufthansa.including. Letadla většinou vzlétají z pařižského letiště Charlese de Gaulla a přistávají na mezinárodním letišti v Bruselu.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF
Hledáte spojení?

Stáhni si hned teď aplikaci GoEuro ZDARMA