Menu

BruselPaříž

Jednosměrná
Zpáteční
út 19. 6.
1
0

Jednoduše

Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 600 oficiálních partnerů

Vyber si způsob cestování

Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě

Kdykoli, kdekoli

Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Dnes
út 19. 6.
st 20. 6.
čt 21. 6.
pá 22. 6.
so 23. 6.
ne 24. 6.
idbus14
idbus12
meinfernbus_flixbus11
meinfernbus_flixbus11
meinfernbus_flixbus13
meinfernbus_flixbus11
meinfernbus_flixbus15
thalys99
thalys99
thalys99
tgv93
thalys89
thalys89
tgv44
jetairfly145
iberia90
iberia101
iberia130
aegean_airlines108
tap_portugal128
ryanair140

Cestování na trase Brusel – Paříž

Cestu mezi Bruselem a Paříží lze urazit i za méně než 1,5 hodiny. Pokud je pro vás nejpodstatnějším aspektem rychlost, tou správnou volbou je cesta vlakem. Denně je k dispozici několik přímých spojení a cesta mezi oběma metropolemi netrvá déle, než zmiňovanou hodinu a půl. Další možností je autobusová doprava. Na této trase ji poskytuje hned několik dopravců a cesta potrvá 2,5 až 3 hodiny. Pro ty, kdo preferují leteckou dopravu jsou k dispozici přímé lety z pařížského letiště Charlese de Gaulla. Samotný let trvá jen něco kolem 50 minut ale s časem, který zabere přeprava z centra města na letiště, odbavení a další kroky, jež je nutné před odletem absolvovat, se celková délka letecké přepravy mezi těmito městy vyšplhá až na 4 hodiny. Je to tedy časově nejméně efektivní způsob cestování mezi Bruselem a Paříží.

K dispozici je také zpáteční cesta mezi Paříží a Bruselem .

Autobusy z Bruselu do Paříže

Autobusové spojení z Bruselu do Paříže provozuje hned několik autobusových společností. Cestující si mohou vybrat například mezi společnostmi jako je německý provozovatel dopravy Flixbus, francouzský Ouibus, Megabus nebo Infobus. Cesta trvá 2,5 až 3 hodiny. Autobusy v Bruselu vyjíždějí z nádraží Brussels Gare du Midi v centru města a v Paříži staví na nádraží Porte Maillot v severozápadní části Paříže. Spojení je k dispozici téměř v kteroukoli hodinu ráno i během dne. Zvolit můžete i některý z nočních autobusů.

Vlaky z Bruselu do Paříže

Železniční doprava poskytuje nejrychlejší spojení mezi oběma městy. Vysokorychlostní vlaky společností Thalys, NS International a SNCF TGV urazí vzdálenost 300 kilometrů za hodinu a půl. Na trase není nutné přestupovat, jedná se o přímé spojení. Vlaky v Bruselu odjíždějí z nádraží Midi a v Paříži končí na nádraží Gare du Nord. První vlaky vyjíždějí kolem osmé hodiny ráno a v průběhu dne nabízejí spoje jednou až dvakrát za hodinu.

Letenky z Bruselu do Paříže

Letecká doprava je obecně nejrychlejším způsobem osobní přepravy, ztrácí však na rychlosti na kratších vzdálenostech a to hlavně díky delším čekacím dobám při odbavení a bezpečnostní kontrole, narozdíl od mnohem rychlejšího procesu při cestování vlakem či autobusem. Let mezi Bruselem a Paříží tak celkové zabere až 4 hodiny. Nejrychlejší spojení nabízejí svou přímou linkou aerolinky Brussels Airlines. Většina ostatních leteckých společností na této trase nenabízí přímé spojení.

Tyto společnosti nám důvěřují. Všechny jejich jízdenky prodáváme na jednom místě.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF
Cestování je ještě jednodušší s aplikací GoEuro

Přesvědč se hned

Používáme cookies abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu GoEuro na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním souborů cookie v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.