BrnoOstrava

Jednosměrná
Zpáteční
po 28. 5.
1
0

Nejlepší cena

Porovnání v reálném čase

Jednoduchá rezervace

Přímý přístup k více než 600 aerolinkám, autobusovým a železničním dopravcům

Spokojenost našich zákazníků

Více než 20 milionů uživatelů z více než 120 zemí

st 30. 5.
čt 31. 5.
pá 1. 6.
meinfernbus_flixbus2
meinfernbus_flixbus4
meinfernbus_flixbus4
czechrailway10
czechrailway10
czechrailway10

Cesta z Brna do Ostravy – informace o dopravě a spojení

Brno a Ostrava jsou po Praze největší města v České republice. Obě lokality dělí od sebe asi 170 kilometrů a jsou centrem průmyslu, obchodu, vědy a výzkumu, vzdělání, kultury a sportu. Díky vzájemnému partnerství zde panuje čilý dopravní ruch a to jak na silnici, tak i na kolejích. Díky vysoké nezaměstnanosti na Ostravsku dojíždí mnoho lidí do Brna a pak na víkend zpět. Spolu s obchodníky, zahraničními pracovníky a příležitostnými turisty pak představují základ pro dlouhodobou poptávku. Ostrava samotná není přímo turistickým lákadlem a všem je známá především jako město uhelných dolů a hutních závodů, nicméně i sem jezdí návštěvníci, aby mimo historické Poruby viděli Hornické muzeum, Svět techniky, Svět miniatur, místní zoologickou zahradu, planetárium nebo Dino Park.

Autobus Brno–Ostrava

Jako mnoho jiných tras, i na té mezi Brnem a Ostravou, má monopol společnost Student Agency. Ta, od sedmi ráno do půl osmé večerní, vypravuje každý den šest autobusů, a to v pravidelném, dvouhodinovém intervalu. Všechny odjíždějí od parkoviště u hotelu Grand a končí na Ústředním autobusovém nádraží v Ostravě.

Vlak Brno–Ostrava

České dráhy nabízejí každý den perfektní spojení z brněnského hlavního nádraží do Ostravy. Obvykle se jedná o rychlíky, kterým cesta zabere asi dvě a půl hodiny. První souprava vyjíždí už v šest ráno, poslední jede až v devět hodin večer. Rychlíky jezdí v pravidelném hodinovém intervalu, vždy v celou. Není potřeba předem rezervovat místenku. Vagony jezdí díky vysoké četnosti spojů poloprázdné. Ostravské hlavní nádraží poskytuje přes den možnost se přepravit na místní letiště v Mošnově - jedná se o jediné české letiště s dostupností železnice.

Letenky Brno–Ostrava

Ačkoliv Brno provozuje letiště v Tuřanech a v ostravské čtvrti Mošnov se nachází mezinárodní letiště Leoše Janáčka, neexistuje zde pravidelná letecká linka, kvůli nulové poptávce, krátké vzdálenosti a potenciálně vysoké ceně.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF
Hledáte spojení?

Stáhni si hned teď aplikaci GoEuro ZDARMA

Používáme cookies abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu GoEuro na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním souborů cookie v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.