Cestování na podzim 2017

Kdy budeš cestovat?

Cestování na podzim – levné jízdenky a letenky do evropských měst

Léto je za námi, pro mnohé možná smutná zpráva, vášniví cestovatelé na tom však ocení nižší ceny za cestování. Jízdenky na vlaky i autobusy teď pro některé trasy pořídíte levněji než v letní sezóně. Mnoho evropských měst a městeček má na podzim nezapomenutelnou atmosféru. Cestování s příchodem podzimu rozhodně nekončí.

 

 


Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Máme dobré zprávy: dostat se v létě k chorvatskému moři, je snadnější než kdy předtím. Nevíte, která z možností je nejrychlejší či nejlevnější? Které společnosti nabízejí dopravu z České republiky do Chorvatska? Nemusíte vědět nic z toho, my to všechno víme za vás. Autobusem se dostanete přímou linkou například do Splitu, Dubrovníku, na Zadar či Šibeník. Trasu nabízejí domácí RegioJet (dříve Student Agency) či německý Flixbus a další. ČSA provozují přímé lety do Dubrovníku, Splitu a hlavního města Záhřebu. Všechny dopravce a porovnání cen pro vás zobrazíme jediným kliknutím.


Zdaleka ne! Pokud byste rádi vyrazili na dovolenou k moři a vyhrálo u vás to italské, existuje několik způsobů jak se do Itálie dostat levně. Autobusy jezdí, kromě Říma, také do Milána, Boloně, Florencie či Neapole. Pouze první a poslední město se nachází přímo u moře. Ze zbylých se na pobřeží můžete dopravit busy či vlaky, stači vyhledat konkrétní trasu na GoEuro. Rychlejší spojení nabízej samozřejmě aerolinky. Všechny možnosti dopravy a ceny pro vás porovnáme jediným kliknutím, vám zbývá pouze si zabalit to, bez čeho se na letošní dovolené v Itálii neobejdete.

Kam cestovat v létě – inspirace nejen pro prodloužené víkendy v EvropěEurovíkendy, prodloužené víkendy a další cestování po Evropě


Poznej nové město či zemi. Kam vyrazit?Cestování umožňuje podívat se na život a realitu z jiného úhlu pohledu. Pro mnohé je cestování synonymem svobody a možností prozkoumat nepoznané. Svatý Augustin řekl, že "svět je kniha a ti, kteří necestují čtou pouze jednu stránku." Během cestování můžete objevovat nespočet krásných míst, kultur, zvyků a také potkat skvělé lidi.

Vývoj moderních technologií v dnešní době umožňuje všem cestovatelům přiblížit se i těm nejvzdálenějším koutům, nejen Evropy, ale celého světa. Vysokorychlostní vlaky usnadňují - díky výrazně krátší délce cesty - pohyb mezi většími městy. Nízkonákladové letecké společnosti se předhánějí ve výhodných nabídkách a jejich levné letenky vám umožní dostat se na mnoho míst efektivnějí z hlediska nákladů. Ať už se rozhodnete pro cestování po Česku nebo cestování po Evropě, GoEuro vám bude praktickým rádcem při výběru levných letenek a levných jízdenek.


Cestuj Evropou


Nevíte kam na dovolenou? Je lepší dovolená u moře nebo dovolená na horách? Nebo snad chcete vypadnout na víkend do některého z evropských měst? A pokud máte pocit, že jste z výše jmenovaného zkusili už všechno, máme pro vás tip: road trip východní Evropou!

 


Levné cestování k moři lze v dnešní době pořídit i bez cestovní kanceláře. Nízkonákladové letecké společností se předhánějí ve výhodných nabídkách. A protože technický pokrok nezastavíš, se svojí troškou do mlýna přicházejí i společnosti nabízející cestování rychlovlaky, jejichž pokrytí se stále rozšiřuje. Více informací o trasách v Evropě, na kterých je lepší cestovat vlakem než letecky, nabízíme zde: Vlakem rychleji než letadlem. Cestovat na dovolenou k moři na vlastní pěst je velmi jednoduché. Od května do září je v Evropě mnoho míst, kam se dostanete levně. Krásné pláže nabízí Itálie a Španělsko – zpáteční letenky lze koupit za výrazně méně, než je cena cesty autem do Chorvatska.


Evropa nabízí stovky krásných měst, do kterých se můžete vydat na prodloužený víkend. Jak ale vybrat místo, které bude ideální na víkendový zájezd právě pro vás? Pokud řešíte podobné dilema, následující porovnání evropských měst vám pomůže zvolit si tu pravou lokalitu pro eurovíkend snů. Naším cílem je usnadnit vám cestování tak, abyste si ho užili beze stresu a zmatků, a mohli si tak v klidu vychutnat vámi zvolenou destinaci. Každé město bylo hodnoceno na základě těchto kritérií: památky a denní aktivity, noční život, ubytování, jídlo a pití, a městská doprava.


Pokud jste se rozhodli pro levné cestování v rámci České republiky, dovolená na Moravě je dobrou volbou. Tento vinařstvím proslulý kraj vás snadno přesvědčí o tom, že cestování po ČR nemusí být nuda a že i u nás je pořád co objevovat – ať už se vydáte do Brna otestovat na vlastní kůži, či spíše jazyk, v poslední době tolik opěvovanou brněnskou gastronomii, nebo se vydáte s přáteli na společné cestování po moravských sklípcích. Pokud zatoužíte po klidu a procházkách přírodou, vydejte se do nádherné, zvlněné krajiny západně a jihozápadně od Kyjova. Této části na jihu Moravy se také přezdívá Moravské Toskánsko a řadí se mezi nejfotogeničtější kraje v Evropě.

 


Na sever Itálie, do překrásné oblasti kolem Benátek, která se nazývá Benátsko se dostanete velmi snadno a také velmi levně. Z Prahy vás do Trevisa, které se nachází pouhých 30 kilometrů od Benátek, dopraví nízkonákladová letecká společnost Wizzair. Z Trevisa se můžete do Benátek dostat vlakem Trenitalia za 22 minut. Benátky jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst v Itálii. Kromě mnoha památek toho nádherné město nabízí mnoho kulturních akcí, například každoroční Biennale di Venezia, přehlídka toho nejlepšího ze současného světové umění. V těsné blízkosti Benátek na Lido de Venecia se nachází 12 km dlouhá pláž, spojit tak můžete dvě věci najednou – dovolenou u moře a poznávací zájezd.


Pokud chcete o víkendu vypadnout ze zajetých kolejí a osvěžit své vjemy něčím novým a svěžím, Berlín je ideální volbou. Do Berlína, vzdáleného jen něco kolem 250 km od českých hranic, se dostanete přímými autobusovými či vlakovými spoji behěm 5 hodin. Vibrující město na řece Sprévě láká na bohatý noční život a klubovou scénu. Navštívit můžete třeba legendární klub Berghain. Pokud vás více zajímá umění, vyjdete se na Ostrov Muzeí. Ideálním obdobím je konec srpna, kdy se koná každoroční Muzejní noc. To samozřejmě není vše, kromě toho je v Berlíně mnoho turistických atrakcí, velkých parků, zajímavých čtvrtí a restaurací. Nezapomenutelná a neopakovatelná je pak hlavě atmosféra tohoto kosmopolitního velkoměsta.


Východní Evropu a její metropole máme na dosah ruky a přesto si stále ještě málokdo tuto část našeho kontinentu zvolí jako svoji destinaci pro dovolenou či road trip. Pokud vás nudí cestovat jako přes kopírák do míst, kam se vydávají skoro všichni, chcete zažít a vidět něco odlišného, než notoricky známá klišé, která známe z pohlednic Paříže či Londýna, okusit a poznat jinou tvář Evropy, road trip východní Evropou a Pobaltskými zeměmi vás nadchne. Pokud si na cestu vyčleníte pouze víkend, můžete si vybrat jedno či dvě města z našeho seznamu. Máte-li však šanci strávit cestováním Baltskými státy více času, díky našemu itineráři si můžete snadno naplánovat cestu napříč 5 krásnými městy, na kterou nikdy nezapomenete.

 

Hledáš inspiraci?

Zůstaňte v obraze!

Získej e-mailem zajímavé nabídky, připomínky tvých nadcházejících cest a další informace.

Naplatný formát e-mailu

Poslali jsme vám e-mail s potvrzením.
Klikněte prosím na odkaz v e-mailu pro dokončení procesu.