Zlín – levné jízdenky na autobus

Kdy budeš cestovat?

Nejlepší cena

Porovnání v reálném čase

Jednoduchá rezervace

Přímý přístup k více než 600 aerolinkám, autobusovým a železničním dopravcům

Spokojenost našich zákazníků

Více než 20 milionů uživatelů z více než 120 zemí

Miniprůvodce: autobusem do Zlína

Hlavní nádraží: Autobusové nádraží Zlín
Adresa nádraží: 760 01 Zlin
Počet nástupišť: 78

Jak se dostat autobusem do Zlína?

Zlínské autobusové nádraží, ze kterého jezdí veškeré dálkové i regionální autobusy se nachází v těsné blízkosti vlakového nádraží Zlín-střed na ulici Gahurova. Autobusovou dopravu ve Zlíně a okolí zajišťují převážně společnosti ČSAD a Dopravní společnost Zlín-Otrokovice (MHD). Mezi důležité cílové zastávky autobusů jedoucích ze Zlína patří: Brno, Luhačovice, Kroměříž, Přerov, Uherské Hradiště a Vsetín. Z dálkových můžeme jmenovat spojení Zlín - Hradec Králové, Zlín - Ostrava, Zlín - Liberec a Zlín - Praha. Na těchto trasách dopravu zajišťují společnosti FlixBus a RegioJet. Speciální autobusová linka je zřízena i pro Zoologickou zahradu Zlín. Od května do září je navíc k dispozici i cyklobus.


  • autobus Jízdenky lze koupit jak s předstihem, tak přímo před odjezdem na nádraží!

  • autobus Do Zlína také jezdi autobusy společnosti RegioJet (dříve Student Agency).

  • autobus Autobusy představují pro Zlín hlavní dopravní spojení. Jedinou železniční tratí, která město spojuje, je jednokolejná trať Otrokovice–Vizovice.

Jak se dostat autobusem do Zlína z Brna?

fast

Autobusová doprava na trase Zlín - Brno je velice frekventovaná. Ve všední den je vypraveno i přes 25 jednotlivých spojů. Ze Zlína na brněnské ÚAN Zvonařka jezdí ČSAD, Housa Car a Tour Bus. Cesta trvá jednu a půl až dvě a půl hodiny, a zaplatíte za ní kolem sto korun. První autobus ve všední dny vyjíždí v 7:00 ráno a poslední vyjíždí z Brna 20 minut po jedné hodině ráno. Tento spoj není přímý a je třeba přestoupit v Uherském Hradišti. Všechny autobusy jezdí na stejné zlínské autobusové nádraží. Autobusové nádraží se nachází velmi blízko centra města, s těsném sousedství Sadu Svobody. Nedaleko najdete také železniční stanici. Ze zlínského autobusového nádraží na ni pohodlně dojdete během pár minut.

Jak se dostat autobusem do Zlína z Ostravy?

fast

Ze Zlína do Ostravy se autobusem ČSAD nebo Arriva dostanete za tři hodiny. Ve všední dny máte na výběr ze 4 linek, o víkendu jezdí pouze dvě. Autobusem se do Zlína můžete dopravit s přestupem ve Vsetíně nebo v Olomouci. Pokud však zvolíte tento způsob dopravy, vaše cesta se protáhne z necelých 2 hodin na 3 a půl až 4 hodiny. Cena za jednu cestu busem do Zlína se pohybuje kolem 120 – 160 Kč. Trasa mezi Zlínem a Ostravou je dlouhá něco málo přes 100 km.

Jak se dostat autobusem do Zlína z Prahy?

fast

Potřebujete-li se dostat ze Zlína do našeho hlavního města, máte ve všední den na výběr ze dvou autobusů (ČSAD) - jeden vyráží dopoledne kolem desáté hodiny, druhý před třetí hodinou odpoledne. V sobotu jezdí pouze dopolední přímý autobus (ČSAD), v neděli se k němu připojuje ještě druhý autobus od společnosti Krodos Bus a ten vyráží odpoledne. Další spoje jsou s přestupy v Brně a Olomouci. V opačném směru, tedy z hlavního města dop Zlína se přímým busem dostanete pouze jednou denně a to bud v 17:00 nebo brzy ráno v 06:15. Přímým autobusovým spojem se do Zlína dostanete ua 4 a půl hodiny, cesta s přestupem v Brně zabere přibližně o půl hodny více.

 

 

Památky a zajímavosti ve Zlíně

fast

Město Zlín je neoddělitelně spjato se svým rodákem, československým podnikatelem a králem obuvi Tomášem Baťou. Podle něj byla pojmenována i místní Univerzita Tomáše Baťi, která byla založena v roce 2001. Za návštěvu stojí Baťův mrakodrap, postavený v letech 1936 až 1938. Sídlo ředitelství firmy Baťa, kterému se také říká „jednadvacítka“, v té době bylo druhou nejvyšší budovou v Evropě. Zámek Zlín, který dnes slouží jako muzeum, má několik stálých expozic. Jednou z nich je například expozice "S inženýry Hanzelkou a Zikmundem pěti světadíly". Pokud je kultura to, co vás zajímá, navštívit můžete zlínské Městské divadlo, Filharmonii Bohuslava Martinů či Velké kino umístěné ve funkcionalistické budově, každoročně hostící Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež.

 


Více

Plánuješ návštěvu Zlína?

Ať už se do Zlína vydáte autobusem, nebo zvolíte jiný způsob přepravy, dobrý obdobím pro návštěvu je přelom května a června, kdy se každoročně odehrává filmový festival Zlín film festival, neboli Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Pokud máte rádi zvířata, nebo cestujete s dětmi, zlínská zoo je místem pro vás. Ze všech 15 zoologických zahrad v ČR je tato druhou nejnavštěvovanější hned po pražské Zoo. Domluvit si můžete prohlídku s průvodcem nebo komentované krmení.


 


Oblíbené autobusové trasy v ČR


Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Zůstaňte v obraze!

Získej e-mailem zajímavé nabídky, připomínky tvých nadcházejících cest a další informace.

Naplatný formát e-mailu

Poslali jsme vám e-mail s potvrzením.
Klikněte prosím na odkaz v e-mailu pro dokončení procesu.