Menu

Autobusy OstravaOlomouc

Jednosměrná
Zpáteční
út 19. 6.
1
0

Jednoduše

Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 600 oficiálních partnerů

Vyber si způsob cestování

Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě

Kdykoli, kdekoli

Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Tyto společnosti nám důvěřují. Všechny jejich jízdenky prodáváme na jednom místě.

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF

Busem na trase Ostrava – Olomouc

Délka cesty busem:
2 hodin 30 minutes
Místo příjezdu busu:Olomouc
Místo odjezdu busu:Ostrava
Cena jízdenky:112
Vzdálenost:79 Kms
Autobusoví dopravci:Flixbus, RegioJet

Autobusem z Ostravy do Olomouce – Přehled cesty

Trasa mezi Ostravou a Olomoucí představuje spojení průmyslového srdce moravskoslezského kraje s atraktivní turistickou destinací, přímo veprostřed Hané. Ačkoliv města nejsou od sebe moc vzdálena a poptávka je relativně vysoká, dá se mezi nimi přepravovat jen několikrát denně. Přímé spoje mezi těmito dvěma lokalitami nabízí pouze Student Agency, které ona dvě místa zahrnulo do své pravidelné linky z Brna do Karviné. Denně je tak možné využít 7 spojení, jezdících ve 2hodinových intervalech. První jede v půl šesté ráno, poslední v půl šesté večer. Žluté autobusy ujedou vzdálenost 111 kilometrů za přibližně 2 hodiny. Je povinné zajistit si jízdenku s místenkou a to v prodejním centru na nádraží nebo on-line, na stránkách dopravce. V ceně jízdného je zahrnut teplý nápoj, denní tisk a bezdrátové připojení k internetu.

Autobusem z Ostravy

Cesta začíná na ostravském ústředním autobusovém nádraží, ke kterému se jde dostat tramvajemi i autobusem. Čekaní je možné si zkrátit v nedalekém obchodním centru Nová Karolína, jenž se naléza přes ulici od terminálu.

Příjezd autobusem do Olomouce

Cesta končí na autobusovém nádraží v Olomouci, které se nachází přímo v tovární čtvrti, několik set metrů od místní hlavní vlakové stanice, kam směřují všechny prostředky MHD. Terminál je obsluhován mnoha autobusovými linkami, které se rozjíždějí do všech městských částí. V blízkosti se nalézá zastávka tramvaje, číslo 4, která dojede během 15 minut do centra. Stačí jen vystoupit u Sv. Mořice a odtud dále pokračovat pěšky na Horní náměstí s Orlojem.

Destinace Olomouc

Olomouc se nachází v samotném srdci Hané. Jedná se o významnou turistickou lokalitu, sídlo státních institucí a středisko kultury a vzdělání. Centrum tvoří historické jádro, v jehož středu se nalézá Horní náměstí s budovou radnice a Orlojem, který se velmi podobá tomu v Praze. V okolí je možné najít kostel Sv. Mořice nebo Sloup Nejsvětější Trojice. Olomouc se také každoročně stává dějištěm zahradnických slavností Flora anebo filmového festivalu Academia film. Navíc je toto místo domovem velmi aromatické pochoutky - tradičních olomouckých syrečků.

Cestování je ještě jednodušší s aplikací GoEuro

Přesvědč se hned

Používáme cookies abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu GoEuro na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním souborů cookie v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.