Praha - levné letenky a jízdenky na vlak či autobus

Nejlepší cena

Porovnání v reálném čase

Jednoduchá rezervace

Přímý přístup k více než 450 aerolinkám, autobusovým a železničním dopravcům

Spokojenost našich zákazníků

Více než 30 milionů uživatelů z více než 120 zemí
Spolupráce s 450 partnery
a další

Nejlepší cena

Porovnání v reálném čase

Jednoduchá rezervace

Přímý přístup k více než 450 aerolinkám, autobusovým a železničním dopravcům

Spokojenost našich zákazníků

Více než 30 milionů uživatelů z více než 120 zemí

Praha – spojení

Praha je hlavním městem České republiky a zároveň bušícím srdcem celé země - centrum turismu, obchodu, kultury a vzdělání. Proto sem každý den proudí několik tisíc lidí z celého Česka i zahraničí. Cestování do Prahy a z Prahy je možné autobusem i vlakem, ze zahraničí pak letadlem. Hledat spojení v Praze není nic obtížného, město je velmi dopře propojeno se všemi částmi České republiky. Město také disponuje vyvinutou veřejnou dopravou a rozsáhlou dopravní infrastrukturu. Přepravit se z jednoho nádraží na druhé, či třeba na letiště není problém. Pro cestování v Praze lze využít autobusy, tramvaje nebo jednu ze tří linek metra (A, B, C). V posledních letech se navíc linky metra rozrostly o několik nových stanic. V roce 2017 by měla být zahájena výstavba čtvrté linky pražského metra, linky D. Otevření je plánováno na rok 2022. Tato linka by měla usnadnit cestování v Praze mezi Písnicí, Krčí, Nuslemi a Náměstím Míru.

Mini průvodce GoEuro

Co musíte vědět V Praze najdete největší fotbalový stadion na světě. Strahovský stadion byl otevřen v roce 1926 a jeho kapacita je 220 tisíc míst.
Co musíte vidět Zlatá ulička se svými pastelovými domky ze 16. století se nachází v těsné blízkosti Pražského hradu a katedrály sv. Víta.
Co musíte zkusit Samozřejmě knedlíky! Kynuté, bramborové nebo chlupaté...vyzkoušet by je měl každý turista!
Co vás překvapí Nejstarší kolotoč na světě se nachází v Praze na Letné. Zkonstruován byl pravděpodobně v roce 1892.

 Může být cestování a rezervace jízdenek ještě snadnější? S aplikací GoEuro a uživatelským účtem rozhodně.

Aplikaci GoEuro si můžete stáhnout do vašeho mobilního telefonu a mít tak veškeré informace k dispozici pohodlně kdykoliv. Aplikaci GoEuro najdete zde. Jízdní řády a další informace tak budete mít stále po ruce.


 


Praha

Demografie

Místní čas 05:32
Česká koruna
Populace 1 100 000
Jazyky Čeština

Jak vysoké ceny má město Praha?

Stravování

Jídlo v restauraci v Praze stojí průměrně o 20 % více než je celorepublikový průměr.

Nakupování

Ceny v Praze jsou o 15 % vyšší více než je celorepublikový průměr.

Veřejná doprava

Ceny za hromadnou dopravu v Praze jsou o 10 % vyšší než je celorepublikový průměr.

Noc v hotelu

Noc v hotelu v Praze je o 30 % dražší než je celorepublikový průměr.

Doprava Praha

Mezinárodní letiště Václava Havla, dříve známé jako letiště Praha-Ruzyně, je jedním z největších a nejmodernějších letišť v Evropě. Nachází se v severozápadním části Prahy, pouhých 17 kilometrů od centra města. Na letišti se dostanete samozřejmě vozy taxi, využítvšak můžete i autobusy městské hromadné dopravy číslo 110 a 119. Letiště Václava Havla je největším letištěm v České republice. Mimo ČSA zde operují i další české aerolinky Travel Service. Ze zahraničních leteckých společností vás z tohoto letiště do vaší destinace dopraví například British Airways, Lufthansa, Air France a KLM. Z nízkonákladových leteckých společností lze využít lety aerolinek Wizzair, EasyJet a Ryanair.

Pro vlaky je nedůležitějším uzlem Hlavní (Wilsonovo) nádraží, z hlediska dálkových linek jsou důležité stanice Smíchov, Holešovice a Libeň. Praha hlavní nádraží je největším a nejdůležitějším železničním nádražím v České republice. Z Hlavního nádraží se pěšky za 10 minut dostanete na Masarykovo nádraží, které je druhý nejdůležitějším železničním bodem v Praze. Z Prahy odtud vyrážejí vlaky do Českého Brodu, Kladna a do Kolína. V minulosti se uvažovalo o zrušení tohoto nádraží, protože mezi Hlavním a Masarykovým nádražím neexsituje žádná městská hromadná doprava a pro cestující se zavazadly se tak není přesun vždy jednoduchý. Stále existují návrhy, jak obě nádraží urbanisticky propojit aby se zjednodušil přestup. Mezi další významná vlaková nádraží patří Praha-Dejvice, které je nestarším železničním nádražím v Praze, Praha-Holešovice, Praha-Smíchov, Praha-Vršovice, Praha-Libeň a Praha-Vysočany.

Téměř všechny autobusy zajíždí na Ústřední autobusové nádraží Florenc, v centru města, přesto se však v Praze nachází další autobusová nádraží a terminály, které Florenci ulehčují: Zličín (pro spoje ze středních a západních Čech), Na Knížecí (pro spoje ze středních a jižníchČech), Černý Most (pro spoje ze severovýchodních Čech), Roztyly (pro spoje z jižních Čech), Holešovice (pro spoje ze severních Čech).

Vyhledávání spojení do Prahy

Praha je spojena pravidelnými autobusovými a vlakovými linkami, téměř se všemi většími českými městy a blízkými lokalitami. Dlouhodobě nejrušnější spojení do Prahy představují autobusy z Brna, Plzně, Karlových Varů, Liberce, Českých Budějovic, Hradce Králové, Příbrami a Kladna. Ohledně denní četnosti spojů a jejich vytíženosti nezůstávají pozadu ani vlaky z Ostravy a Olomouce, Ústí nad Labem a výše zmíněných měst. Spojení do Prahy funguje ve většině případů celý den a obvykle i ve velmi pozdní hodiny. Vyhledávání spojení do Prahy nebo z Prahy tak není nijak komplikované. Můžete si vybrat z mnoha různých spojů a dopravců, kteří nabízejí dopravu do Prahy.


Oblíbené autobusové a železniční trasy v ČROblíbené cesty do: Praha

přes Mladá Boleslav, Jičínská Praha, Černý Most
délka cesty: 00:42 h
Odjezd
první: 19:43
Poslední odjezd: 19:43
Příjezd
Nejčasnější možný příjezd: 20:25
Nejpozdější možný příjezd: 20:25
  • Mladá Boleslav, Jičínská
  • Praha, Černý Most

Nabídky:

19.04.2016 19:43 - 20:25 65,50 Kč
přes Ústí nad Labem, hlavní nádraží Praha, hlavní nádraží
délka cesty: 02:52 h
Odjezd
první: 18:26
Poslední odjezd: 18:26
Příjezd
Nejčasnější možný příjezd: 21:18
Nejpozdější možný příjezd: 21:18
  • Ústí nad Labem, hlavní nádraží
  • Praha, hlavní nádraží

Nabídky:

27.05.2016 18:26 - 21:18 152,28 Kč
přes Praha, Letiště Václava Havla Praha, ÚAN Florenc
délka cesty: 00:40 h
Odjezd
první: 07:35
Poslední odjezd: 07:35
Příjezd
Nejčasnější možný příjezd: 08:15
Nejpozdější možný příjezd: 08:15
  • Praha, Letiště Václava Havla
  • Praha, ÚAN Florenc

Nabídky:

11.05.2016 07:35 - 08:15 68,23 Kč
přes Vienna Paris Charles De Gaulle Prague
délka cesty: 22:40 h
Odjezd
první: 13:35
Poslední odjezd: 13:35
Příjezd
Nejčasnější možný příjezd: 12:15
Nejpozdější možný příjezd: 12:15
  • Vienna
  • Paris Charles De Gaulle
  • Prague

Nabídky:

11.05.2016 13:35 - 12:15 4 076,72 Kč