Cestování o Velikonocích

Cestování o Velikonocích

Kam se vydat o prodlouženém velikonočním víkendu

Velikonoční prázdniny se blíží a ač někteří plánují využít volno k odpočinku, a zaparkovat se s talířem plným velikonoční nádivky na gauči, jsou mezinámi i tací, kteří těchto pár dnů volna raději využijí k cestování. Pokud patříte do druhé skupiny a tentokrát neplánujete cestovat na známá místa, třeba za příbuznými, a máte chuť vydat se spíš někam, kde jste ještě nebyli, máme pro vás trochu inspirace. Shromáždili jsme seznam několika míst, na která se můžete o prodlouženém velikočním víkendu vydat. Na výběr máte z několika zajímavých destinací jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Přejeme vám štastnou cestu a Veselé Velikonoce!


 

London - Liverpool
Duration: 02:14h
Manchester - London
Duration: 02:11h
London - Brighton
Duration: 01:00h
London - Birmingham
Duration: 01:24h
 

Inspirace na Velikonoce


 


Cestování umožňuje podívat se na život a realitu z jiného úhlu pohledu. Pro mnohé je cestování synonymem svobody a možností prozkoumat nepoznané. Svatý Augustin řekl, že "svět je kniha a ti, kteří necestují čtou pouze jednu stránku." Během cestování můžete objevovat nespočet krásných míst, kultur, zvyků a také potkat skvělé lidi.

Vývoj moderních technologií v dnešní době umožňuje všem cestovatelům přiblížit se i těm nejvzdálenějším koutům, nejen Evropy, ale celého světa. Vysokorychlostní vlaky usnadňují - díky výrazně krátší délce cesty - pohyb mezi většími městy. Nízkonákladové letecké společnosti se předhánějí ve výhodných nabídkách a jejich levné letenky vám umožní dostat se na mnoho míst efektivnějí z hlediska nákladů. Ať už se rozhodnete pro cestování po Česku nebo cestování po Evropě, GoEuro vám bude praktickým rádcem při výběru levných letenek a levných jízdenek.


 

Nevíte kam na dovolenou? Je lepší dovolená u moře nebo dovolená na horách?


Benátky - Itálie

Cestování po Evropě – dovolená u moře

Levné cestování k moři lze v dnešní době pořídit i bez cestovní kanceláře. Nízkonákladové letecké společností se předhánějí ve výhodných nabídkách. A protože technický pokrok nezastavíš, se svojí troškou do mlýna přicházejí i společnosti nabízející cestování rychlovlaky, jejichž pokrytí se stále rozšiřuje. Více informací o trasách v Evropě, na kterých je lepší cestovat vlakem než letecky, nabízíme zde: Vlakem rychleji než letadlem. Cestovat na dovolenou k moři na vlastní pěst je velmi jednoduché a pokud si letenky či jízdenky na vlak a bus zarezervujete s předstihem, můžete k moři cestovat levně a využít tak slevy na cestování po Evropě. Od května do září je v Evropě mnoho míst, kam se dostanete levně. Krásné pláže nabízí Itálie a Španělsko – zpáteční letenky lze koupit za výrazně méně, než je cena cesty autem do Chorvatska.

Jak se tam dostat Letecky, busem či vlakem
Nejlepší čas Samozřejmě v létě
Co vidět v okolí Západ nebo východ slunce na pláži

 


Mikulov - Morava

100 nejlepších měst pro eurovíkend v roce 2017

Evropa nabízí stovky krásných měst, do kterých se můžete vydat na prodloužený víkend. Jak ale vybrat místo, které bude ideální na víkendový zájezd právě pro vás? Pokud řešíte podobné dilema, následující porovnání evropských měst vám pomůže zvolit si tu pravou lokalitu pro eurovíkend snů. Naším cílem je usnadnit vám cestování tak, abyste si ho užili beze stresu a zmatků, a mohli si tak v klidu vychutnat vámi zvolenou destinaci. Každé město bylo hodnoceno na základě těchto kritérií: památky a denní aktivity, noční život, ubytování, jídlo a pití, a městská doprava.

Jak se tam dostat Letecky, autobusem nebo vlakem
Nejlepší čas Celoročně
Celou Evropu Celou Evropu

 


Mikulov - Morava

Cestování po Česku - Morava

Pokud jste se rozhodli pro levné cestování v rámci České republiky, dovolená na Moravě je dobrou volbou. Tento vinařstvím proslulý kraj vás snadno přesvědčí o tom, že cestování po ČR nemusí být nuda a že i u nás je pořád co objevovat – ať už se vydáte do Brna otestovat na vlastní kůži, či spíše jazyk, v poslední době tolik opěvovanou brněnskou gastronomii, nebo se vydáte s přáteli na společné cestování po moravských sklípcích. Pokud zatoužíte po klidu a procházkách přírodou, vydejte se do nádherné, zvlněné krajiny západně a jihozápadně od Kyjova. Této části na jihu Moravy se také přezdívá Moravské Toskánsko a řadí se mezi nejfotogeničtější kraje v Evropě.

Jak se tam dostat Autobusy a vlaky jezdí pravidelně ze všech koutů Česka
Nejlepší čas Od jara do podzimu
Co vidět v okolí Mikulov, Kyjov

 


Benátky - Itálie

Cestování po Evropě - Itálie

Na sever Itálie, do překrásné oblasti kolem Benátek, která se nazývá Benátsko se dostanete velmi snadno a také velmi levně. Z Prahy vás do Trevisa, které se nachází pouhých 30 kilometrů od Benátek, dopraví nízkonákladová letecká společnost Wizzair. Z Trevisa se můžete do Benátek dostat vlakem Trenitalia za 22 minut. Benátky jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst v Itálii. Kromě mnoha památek toho nádherné město nabízí mnoho kulturních akcí, například každoroční Biennale di Venezia, přehlídka toho nejlepšího ze současného světové umění. V těsné blízkosti Benátek na Lido de Venecia se nachází 12 km dlouhá pláž, spojit tak můžete dvě věci najednou – dovolenou u moře a poznávací zájezd.

Jak se tam dostat Přímým letem z Prahy nebo autobusem z Prahy či Brna s přestupem
Nejlepší čas Především v létě!
Co vidět v okolí Lido de Venecia, Padova a Bassano del Grappa

 


Pobyt w Berlinie

Cestování po Evropě – poznej Berlín

V posledné době jsou stále populárnější víkendové výlety do okolních evropských měst, takzvané Eurovíkendy. Pokud chcete o víkendu vypadnout ze zajetých kolejí a osvěžit své vjemy něčím novým a svěžím, Berlín je ideální volbou. Do Berlína, vzdáleného jen něco kolem 250 km od českých hranic, se dostanete přímými autobusovými či vlakovými spoji behěm 5 hodin. Vibrující město na řece Sprévě láká na bohatý noční život a klubovou scénu. Navštívit můžete třeba legendární klub Berghain. Pokud vás více zajímá umění, vyjdete se na Ostrov Muzeí. Ideálním obdobím je konec srpna, kdy se koná každoroční Muzejní noc. To samozřejmě není vše, kromě toho je v Berlíně mnoho turistických atrakcí, velkých parků, zajímavých čtvrtí a restaurací. Nezapomenutelná a neopakovatelná je pak hlavě atmosféra tohoto kosmopolitního velkoměsta.

Jak se tam dostat Přímým vlakem či busem z Prahy a Brna
Nejlepší čas Jaro a léto
Co vidět v okolí Postupim, zámek Sanssouci, Drážďany

 


 

Hledáš inspiraci?