Vánoční provoz – omezení jízdních řádů autobusů o svátcích 2016

Nezapomeňte, že i tento rok bude provoz autobusových spojů značně omezen nejen o Vánocích ale i mezi Štědrým dnem a začátkem roku 2017. Omezení se týkají hlavně 24. a 31. prosince 2016. Kromě těchto klasických svátečních úprav dochází každý rok v prosinci ke změnám v provozu autobusové dopravy na následující rok. Například provozovatel autobusové dopravy společnost Arriva upravila své jízdní řády nejen v Moravskoslezském a Olomouckém kraji, ale i své ostatní dálkové spoje. Na trase z Teplic do Prahy došlo k posílení dopravy pro období adventu. Spoje budou vyrážet každou hodinu, očekává se totiž, že mnoho lidí bude ze Severních Čech cestovat do hlavního města za nákupy a vánočními trhy. Změny v jízdních řádech o svátcích tak nemusí nutně znamenat snížení počtu spojů (to se v naprosté většině týká pouze Štědrého dne a Silvestra), v mnoha krajích naopak před svátky dochází k posilování autobusové dopravy, protože mnoho lidí v tomto období jezdí do okolních větších měst na vánoční trhy, nákupy nebo třeba navštívit rodinu. Například ČSAD ve Středočeském kraji na Kladně dopravu posílila již od 27. listopadu 2016. Než se tedy o svátcích vydáte na cestu, zkontrolujte dočasnou změnu jízdního řádu přímo na zastávce nebo na internetových stránkách konkrétního dopravce. Veškeré změny týkající se odjezdů a příjezdů autobusů společnosti RegioJet (dříve Student agency) najdete zde.

 

Jízdní řády a informace o odjezdech autobusů: Proč se vyplatí rezervovat jízdenku na autobus s GoEuro


Jasné a přehledné informace o odjezdech autobusů a cenách jízdenek autobusových dopravců RegioJet (dříve Student Agency), ČSAD a ostatních provozovatelů autobusové dopravy. Kromě toho samozřejmě nabízíme také jízdenky od dalších evropských provozovatelů autobusové dopravy.

Prostřednictvím GoEuro máte k dispozici veškeré jízdenky a tarify RegioJet (dříve Student Agency) a ČSAD. Nabízíme samozřejmě i levné jízdenky na busy od ostatních dopravců, jako je například Arriva, Kavka, Eurolines a Bosák bus.

GoEuro třídí výsledky podle toho, které spojení je nejlevnější, nejrychlejší nebo nejoptimálnější. Najde tak pro vás tu správnou nabídku, která přesně odpovídá vašim požadavkům.

Vždy porovnáme výsledky se všemi alternativními autobusovými, železničními a leteckými spoji, a vy si tak vyberete variantu, která je pro vás nejlepší.Jízdní řády

Jízdní řády a odjezdy autobusů

Autobusová doprava je nejdůležitější způsob veřejné dopravy v zemi a má proto nejvyšší hustotu pokrytí. Veřejná autobusová doprava spojuje mimo jiné železniční stanice a pokrývá většinu měst a obcí, kde není železniční síť. Většina autobusových společností v České republice vznikla transformací z původního státního podniku ČSAD. K dispozici jsou také nové soukromé společnosti, především regionální. Změny jízdních řádů autobusových dopravců bývají obvykle vyhlašovány jednou ročně – ve druhé polovině prosince. Termíny změn jízdních řádů silniční dopravy se obvykle stanovují v návaznosti na termíny změn železničních dopravců stanovené dohodou evropských železničních správ.


Jízdní řády – autobusy

Každý autobusový dopravce má svůj individuální jízdní řád, který se odvíjí jak od vytíženosti konkrétní trasy, tak i od návaznosti na jiné spoje – například vlaky. Mnoho autobusových dopravců své jizdní řády a časy odjezdů busů dlouhodobě nemění.

Rezervace, změny a rušení jízdenek

Většina cestujících v České republice volí pro nákup a rezervaci možnost zakoupit jízdenky na bus přímo na místě u řidiče nebo na nádraží těsně před odjezdem. Rezervace jízdenek na autobusy online je možná u mnoha autobusových dopravců a je to dobrá volba pro vytížené trasy, jako například mezi Prahou a Brnem. Rezervaci online nabízí mnoho dopravců, například RegioJet (dříve Student Agency). Jízdenky je možné rezervovat jak online, tak například pomocí mobilní aplikace (aplikaci GoEuro si můžete stáhnout zdarma), pomocí sms nebo osobně na některém z prodejních míst. Pokud například hledáte spojení pro určitý den, naše aplikace vám zobrazí všechny spoje, které jsou daný den k dispozic a vy tak přehledně vidíte i jízdní řád.

Jak se tvoří jízdní řády

Jedná se dlouhodobý proces, na kterém se podílí více subjektů. Změny jízdních řádů autobusových dopravců bývají obvykle vyhlašovány jednou ročně – ve druhé polovině prosince. Termíny změn jízdních řádů silniční dopravy se obvykle stanovují v návaznosti na termíny změn železničních dopravců stanovené dohodou evropských železničních správ.

 Může být cestování a rezervace jízdenek ještě snadnější? S aplikací GoEuro a uživatelským účtem rozhodně.

Aplikaci GoEuro si můžete stáhnout do vašeho mobilního telefonu a mít tak veškeré informace k dispozici kdykoliv. Aplikaci GoEuro najdete zde. Jízdní řády a další informace tak budete mít stále po ruce.

 Jízdní řády

Oblíbené autobusové trasy v ČR