RegioJet:Jízdní řády, jízdenky a linky dopravce

  Vybavení

 • Elektrické přípojky
 • Wifi
 • Občerstvení
 • Media
 • Klimatizace
 • WC
 • Rezervace sedadla
 • Zavazadla
 • Povolen převoz jízdního kola

Děti a cestování vnitrostátními autobusy RegioJet

RegioJet nabízí zlevněné jízdenky jak pro ty nejmenší, tak pro starší děti a studenty, kteří se mohou prokázat studentskou ISIS kartou a to platí jak pro autobusy vnitrostátní, tak pro autobusy mezinárodní.

 • Děti do 6 let: děti do 6 let mohou cestovat v autobusech RegioJet zdarma. Je však potřeba prokázat platý průkaz, například kartičku zdravotní pojišťovny.
 • Děti od 6 do 15 let: zvláštní jízdné s 50 % slevou z ceny obyčejné jízdenky je k dispozici pro všechny děti od 6 do 15 let. Všechny děti se však v autobusech musí prokázat jakýmkoli dokladem s fotografií a uvedeným rokem narození.
 • Žáci do 15 let: žáci do 15 let mohou získat slevu ve výši 62,5 %, musejí se však v autobuse prokázat žákovským průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.
 • Studenti do 26 let: studenti do 26 let mohou získat slevu ve výši 25 – 45 %. Sleva 25 % pro studenty mladší 25 let je stanovena zákonem. Slevu ve výši 40 % lze získat na vybrané spoje. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.
 • Držitelé průkazu ZTP: držitelé tohoto průkazu mohou uplatnit slevu ve výši 75 %. Je však nutné prokázat se platným průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.
 • Průvodce držitele průkazu ZTP/P: osoby doprovázející držitele průkazu ZTP mohou cestovat zdarma. Je však nutné prokázat se platným průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.
 • Přeprava zvířat v autobusech RegioJet

  Ve vnitrostátních autobusech v Česku i na Slovensku je možné přepravovat drobná domácí a jiná malá zvířata zdarma. Zvířata musí být bezpečně umístěna v přepravních skříňkách, klecích či taškách s nepropustným dnem, které jsou k přepravě zvířat určeny. Po dobu celé jízdy musejí být přepravovaná zvířata umístěna na klíně či pod nohama majitele a musí zůstat během celé jízdy v přepravních skříňkách, klecích či taškách. Na mezinárodních autobusových linkách je přeprava zvířat zakázána.

  Přeprava jízdních kol v autobusech RegioJet

  Přeprava jízdních kol v autobusech RegioJet je možná, je však důležité upozornit na plánovanou přepravu jízdního kola již při rezervaci, či před cestou zavolat na infolinku (+420 841 101 101). V každém autobuse RegioJet je možné přepravovat pouze dvě jízdní kola na jednou. Jízdní kolo musí být složené a zabalené v obalu s max. rozměry 140 cm na délku, s hloubkou 35 cm a 80 cm na výšku.

  RegioJet – pohodlné cestování žlutými autobusy

  Společnost, dříve známá jako Student Agency, v roce 2016 přejmenovaná na RegioJet byla založena v roce 2009 v Brně a kromě autobusové dopravy se zabývá také dopravou železniční. Historie autobusové dopravy této společnosti původně fungující pod značkou Student Agency, se začala psát již v roce 1993. V roce 2016 však došlo k sjednocení jmen autobusové a železniční dopravy jednoho majitele – Radima Vančury, pod hlavičku RegioJet. Jednou z výhod společnosti je tak možnost kombinovat spoje autobusové a železniční na mnoha trasách. Původně byly hlavní činností společnosti studijní a pracovní pobyty pro mládež ale i dospělé. Společnost nabízela možnost vyzkoušet si hlídání dětí v zahraničí, zejména ve Velké Británii a v USA. Student Agency zprostředkovávala také pracovní pobyty převážně pro mladé v západní a jižní Evropě, USA, Kanadě ale i na Novém Zélandu. Společnost také nabízela možnost studia evropských jazyků přímo v konkrétních zemích Evropy.

  RegioJet disponuje flotilou moderních autobusů charakteristicky žluté barvy. V roce 2016, krátce po té, co došlo k přejmenování ze Student Agency na RegioJet, společnost představila nové autobusy od výrobce Volvo – Irizar i8 nové generace. Poprvé je bylo možné vyzkoušet na pravidelné lince Praha – Drážďany – Berlín. Tyto autobusy RegioJet nabízejí nový světlejší interiér, inovativní bezpečnostní prvky, jako například vibrační křeslo řidiče autobusu, které zareaguje pokud řidič sjede mimo jízdní pruh.

  Nákup jízdenek a jízdní řády autobusů RegioJet

  Nejjednodušší cestou jak zakoupit jízdenky RegioJet (dříve Student Agency), je samozřejmě nákup přes internet. Využít lze také chytrý mobilní telefon. Jízdenku na autobus RegioJet můžete rezervovat pomocí sms nebo jízdenky zakoupit na jednom z prodejních míst RegioJet či na prodejních místech provizních partnerů RegioJet. Platbu můžete provést pomocí platební karty, online platební metodou Pay-U nebo GoPay. Nakupovat a platit ještě rychleji a pohodlněji můžete po zakoupení tzv. Kreditové jízdenky. Po přihlášení není nutné vyplňovat znovu kontaktní údaje, systém Vám nabídne Vámi naposledy využité cesty a zaplatíte okamžitě po vytvoření rezervace, takže například neuhrazená rezervace nepropadne.

   

   

  Komfort při cestách žlutými autobusy RegioJet

  Nabízený komfort patří zcela jistě mezi charakteristické prvky cestování autobusy RegioJet. Společnost byla první na českém trhu nabízející nadstandart při cestování. Všichni cestující dostanou vybrané teplé nápoje a denní tisk zdarma, k dispozici mají také bezplatně Wi-Fi. Dále mohou využít zábavní portál a sledovat filmy, seriály, číst e-knihy nebo poslouchat hudbu. V autobusech na vás čekají velmi pohodlné sedačky a samozřejmostí je klimatizace. Ve všech autobusech RegioJet (v autobusech původně známých jako Student Agency) vás obslouží stevardky a stevardi, dbající na vaše pohodlí při cestách žlutými autobusy RegioJet.


   


  Pardubice

  Autobusy Prahy–Pardubice

  Na trase mezi Prahou a Pardubicemi bohužel není k dispozici přímé autobusové spojení. Cesta se skládá ze dvou částí, první mezi Prahou a Hradcem Králové, a druhá z Hradce Králové do Pardubic. Na zajišťování autobusové přepravy mezi Prahou a Pardubicemi se podílí společnosti Student Agency, ARRIVA Východní Čechy, ČSAD Ústí nad Orlicí, CDS Náchod, CAR TOUR, Zlatovánek a P-Transport. Všichni dohromady nabízejí až 20 spojů denně.   


  Ostrava

  Autobusy Praha–Ostrava

  Praha a Ostrava jsou dvěma významnými českými destinacemi, mezi nimiž se denně přepravují stovky cestujících. V současné době, se o dopravní obslužnost na této trase stará Student Agency. Neexistuje žádný přímý autobusový spoj, cesta tudíž vždy vede přes Brno, kde je nutné přestoupit.   


  Olomouc

  Autobusy Praha–Olomouc

  I když je trasa mezi Prahou a Olomoucí poměrně vytížená, až na jednu výjimku neexistuje přímý autobusový spoj. Veškeré jízdy na Olomouc tak vedou skrz Brno, kde je nutné přestoupit. Dopravu autobusy do Olomouce nabízí RegioJet (dříve Student Agency). Dále dopravu zajišťuje ČSAD Tišnov, SAD Humenné a SAD Prešov.   

  Více informací o autobusové a železniční dopravě